خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/04/02 13:56:00
سرویس سیاسی
دبیر شورای عالی امنیت ملی:

پشتیبانی مجلس جدید یکی از عوامل موفقیت تیم هسته ای در مذاکره با کشورهای بزرگ است

دبیر شورای عالی امنیت ملی امروز با حضور در مجلس شورای اسلامی گزارشی از آخرین تحولات هسته ای جمهوری اسلامی ایران را ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، سعید جلیلی که روز یکشنبه در جلسه غیر علنی مجلس شورای اسلامی حضور یافته بود، با تشریح روند مذاکرات ایران با گروه 1+5 اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با تدبیر و اقتدار مذاکرات هسته ای با آژانس بین المللی انرژی اتمی و گروه 1+5 را به پیش می برد و از مواضع بحق هسته ای ایران با جدیت دفاع خواهد کرد.

وی ضمن تشکر و قدردانی از حمایت و پشتیبانی مجلس شورای اسلامی از مواضع هیات مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران گفت: پشتیبانی مجلس جدید یکی از عوامل موفقیت تیم هسته ای در مذاکره با کشورهای بزرگ است.

جلیلی در خصوص نتایج سفر اخیر سولانا به تهران خاطرنشان کرد: در این سفر آقای سولانا به عنوان نماینده 1+5 و مدیران کل پنج کشور روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان ضمن ارائه بسته پیشنهادی 1+5 اعلام کردند که از بسته پیشنهادی ایران به عنوان یک ابتکار استقبال می کنند و سرفصل های بسته ایران را مثبت دانسته و با آن موافق هستند.

دبیر شورای عالی امنیت یادآور شد: علاوه بر این سولانا و مدیران کل 1+5 در مذاکرات خود اظهار نمودند که مشترکات بسته های ایران و گروه 1+5 می تواند مبنای مذاکرات بین طرفین قرار گیرد.

جلیلی در خصوص نتیجه عمده سفر سولانا به تهران تصریح کرد: مسیر مذاکره و گفتگو بین ایران و گروه 1+5 براساس مشترکات بسته های طرفین نه تنها مسدود نیست بلکه امکان فعال شدن آن براساس قاعده برد - برد وجود دارد.

وی افزود: ما با استقبال از دریافت بسته 1+5 در حال بررسی این بسته برای تعیین مشترکات بسته ایران و گروه 1+5 هستیم، در عین حال برای آغاز گفتگوها و مذاکرات، آقای سولانا پیشنهادی ارائه کرده اند که در حال بررسی آن هستیم.

این گزارش می افزاید: در این جلسه تعدادی از نمایندگان نیز به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند و بر آمادگی مجلس در حمایت از مذاکره کنندگان هسته ای تاکید کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet