ایام محرم 1398
1389/08/18 12:55:00
سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس

اقدامات لازم برای افزایش ظرفیت تولید گاز صورت نگرفته است

**سخنگوی کمیسیون انرژی با اشاره به اینکه هفته گذشته وزیر نیرو از تراز منفی گاز خبر داده بود، اظهار داشت: با توجه به این مسئله و اینکه اقدامات لازم برای افزایش ظرفیت تولید گاز صورت نگرفته است احتمال دارد امسال با مشکل تولید گاز خانگی رو به رو شویم.

 "عماد حسینی"سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت گفت :در حال حاضر کشور با کمبود 200 میلیون متر مکعب گاز مواجه است و امسال در روزهای سرد و در شرایط بد آب و هوایی کسری گاز و افزایش مصرف را تجربه خواهیم کرد.

حسینی تاکید کرد: اگر سرمای امسال مانند سال 86 باشد نه تنها مجبور به قطعی گاز کارخانه‌های و صنایع خواهیم شد بلکه کار به قطعی گاز خانگی هم می رسد.

نماینده قروه افزود: در سال‌های گذشته اقدامات لازم و راه حل های مناسب برای افزایش ظرفیت تولید گاز صورت نگرفته است تا در سال جاری با مشکل کمبود گاز مواجه نشویم.   
سخنگوی کمیسیون انرژی،با اشاره به اینکه دوره جدید مذاکرات گازی مقامات ایران و امارات متحده عربی در حال انجام است، گفت: از آنجا که نمایندگان درگیر بررسی برنامه پنجم توسعه هستند مجلس اطلاعاتی از این مذاکرات ندارد.
نماینده مردم قروه با بیان مطلب فوق تاکید کرد: مجلس در دو نوبت صبح و عصر در حال بررسی لایحه برنامه پنجساله پنجم توسعه است و در جریان اتفاقات دیگر کشور قرار نمی گیرد.

وی ادامه داد: به همین جهت مجلس و کمیسیون تخصصی انرژی در جریان دوره جدید مذاکرات گازی مقامات ایران و امارات متحده عربی قرار نگرفته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet