خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/15 11:04:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بادامچیان:

فعالین سیاسی دارای محکومیت قضائی حق حضور در احزاب جدید التاسیس را ندارند

**عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، گفت: فعالین سیاسی که دارای محکومیت قضائی هستند حق حضور در شورای مرکزی احزاب جدید التاسیس را ندارند؛ بنابراین با محوریت این افراد هیچ حزب جدیدی شکل نخواهد گرفت.

اسداله بادامچیان نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اینکه هر گونه فعالیت جدید احزاب و تشکل‌های منحله با عناوین قبلی جرم محسوب می‌شود، افزود: احزاب منحله در صورتی که خواهان تشکیل احزاب سیاسی جدیدی باشند باید از کمیسیون ماده 10 احزاب پروانه فعالیت دریافت کنند؛بنابراین احزاب منحله بدون اخذ مجوز از کمیسیون ماده 10 احزاب نمی‌توانند با عناوین جدید فعالیت سیاسی داشته باشند.

عضو کمیسیون شوراها و سیاست داخلی تاکید کرد: فعالین سیاسی که دارای محکومیت قضایی هستند حق حضور در شورای مرکزی احزاب جدید التاسیس را ندارند؛بنابراین با محوریت این افراد هیچ حزب جدیدی تشکیل نخواهد شد.

وی تدوین منشور جدید اصلاحات با محوریت احزاب شکست خورده مشارکت و مجاهدین که عدم پایبندی خود به اصول نظام و قانون اساسی را در فتنه 88 به اثبات رساندند غیر ممکن خواند و اظهار داشت: احزاب تندرو و قانون شکن مشارکت و مجاهدین هرگز نخواهند توانست منشور و نقشه راه جدیدی را برای حرکت اصلاح طلبان ترمیم کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet