خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/04/02 14:36:00
سرویس صحن
زنجانی در تذکر آیین نامه ای:

برخی می خواهند مجلس در مجلس و هیات رئیسه در هیات رئیسه تشکیل دهند

نماینده نقده تصریح کرد: عده ای انگشت شمار در این مجلس با برنامه ریزی قبلی قصد دارند به نوعی هیات رئیسه و خصوصا رئیس مجلس را به چالش بکشانند و مجلس در مجلس و هیات رئیسه در هیات رئیسه تشکیل دهند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علی زنجانی در تذکر آیین نامه ای گفت: حضرتعالی هر تذکری که امروز داده شد به نوعی سلب مسئولیت از خود کردید.

وی افزود: بند 10 ماده 23 صراحتا اعلام می کند بررسی و حل و فصل مشکلات کمیسیون ها و شعب به عهده هیات رئیسه است. هر کسی که امروز صحبت کرد آن را خارج از اداره جلسه دانستید. پس نمایندگان باید از کجا بفهمند چه مشکلاتی دارد برایشان ایجاد می شود.

نماینده نقده خاطرنشان کرد: در همین مدت کوتاه مجلس آیین نامه داخلی به راحتی زیر پاگذاشته شده و نقض می شود در این حال ما انتظار داریم مردم بیرون از مجلس مواد و قانون و مصوباتی را که ما داریم وضع می کنیم آنها را رعایت کنند و یا دادگاه ها به نحو احسن از آنها تبعیت کنند.

زنجانی خاطرنشان کرد: اگر چینش اعضای کمیسیون ها را ببینید متوجه می شوید چه کسانی در قضیه دخالت داشتند و نبض حیاتی مجلس در دست کیست؟ پاراگراف دوم ماده 47 اعلام می کند که تخصص، تجربه و سابقه ملاک عمل عضویت در کمیسیون ها است. روسای شعب چگونه به خود اجازه می دهند همه این ملاک ها را کنار بگذارند و ملاکشان فقط نظریه شخصی خودشان باشد.

وی گفت: بیش از ده نفر وارد کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شدند بدون اینکه تجربه ای در این مورد داشته باشند. چرا آنهایی که به نوعی با شما منتسب هستند از همین ابتدای دوره از دور خارج شوند. چرا برخی رسانه ها گزینه ای عمل می کنند. هنوز کمیسیونی رسمیت پیدا نکرده به راحتی در بیرون چاپ می شود و اعلام می کنند قانونی بوده و تمام مصوبات هم قانونی است.

زنجانی تصریح کرد: چه خوب کسانی که درس اخلاق و ایمان می داند ولی به عکس آن را می گفتند و عمل کردند. ما شاگردان شما هستیم و انتظار داریم که چگونه از شما بیاموزیم و چگونه عمل کنیم و اعلام کنیم چه کسانی پشت پرده هستند.

وی ادامه داد: آن آقایی که از دولت آمده بود روز یکشنبه موقعی که اعضای کمیسیون صنایع و امنیت ملی داشتند انتخاب می شدند در همان کمیسیون ها چه کار می کرد؟ روسای آن شعبه ها در مورد چه چیزی با آن فرد ملاقات کردند؟ شما باید موضوع را بررسی کنید.

علی لاریجانی نیز در پاسخ به وی گفت: تذکر شما وارد نیست و مربوط به جلسه نیز نمی باشد این مساله راه دارد. شما هم خیلی نگران این نباشید که کسانی می خواهند در مجلس چالش ایجاد کنند. من خود اهل چالش هستم لذا نگران من نباشید.

وی افزود: شما نگران این هستید که بعضی از روسای شعب در انتخاب قضیه درست عمل کردند یا خیر. ما هم بعنوان هیات رئیسه نمی توانیم راسا نظر آنها را وتو کنیم. شما باید راه آیین نامه ای به ما دهید.

لاریجانی گفت: طرحی برای تغییر آیین نامه داخلی پیشنهاد شده که اگر رای بیاورد ما می توانیم کمک کنیم و گرنه این آیین نامه را خودتان انتخاب کردید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet