هدر موبایل
1389/08/18 16:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فرهنگی مطرح کرد:

درآمدزایی کمتر از 20هزار میلیارد تومانی دولت با هدفمندی یارانه‌ها

**یک عضو هیئت رئیسه مجلس اعلام کرد: دولت از زمان آغاز آزادسازی قیمت‌ها در راستای اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها تا پایان سال ۸۹ کمتر از ۲۰ هزار میلیارد تومان درآمد کسب خواهد کرد.

محمد حسین فرهنگی نماینده تبریز و عضو هیئت رئیسه مجلس در خصوص عدم اطلاع رسانی دولت نسبت به میزان افزایش قیمت حامل‌های انرژی از جمله بنزین پس از آزادسازی قیمت‌ها به فارس گفت: قرار است اطلاع رسانی درباره میزبان افزایش قیمت حامل‌های انرژی پس از اجرای کامل قانون یارانه‌ها انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه اطلاع رسانی زودهنگام درباره قیمت‌ها آثار نامطلوبی در جامعه خواهد داشت و علت عدم اطلاع رسانی جلوگیری از همین پیامدهاست، افزود: در گذشته همواره این تجربه تلخ وجود داشته که اطلاع رسانی زودهنگام درباره اجرای برخی قوانین، آثار زیانباری در سطح جامعه به وجود آورد است.

این عضو هیئت رئیسه مجلس اعلام کرد: دولت تصمیم گرفته برای آرام نگاه داشتن فضای جامعه و جلوگیری از ایجاد تنش تا پیش از آزادسازی قیمت‌ها در راستای اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها، میزان افزایش قیمت کالاها و حامل‌های انرژی را اعلام نکند.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون تصمیم دقیقی از سوی دولت درباره میزان افزایش قیمت حامل‌های انرژی اتخاذ نشده است، به میزان درآمدی که قرار است دولت از محل هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت‌ها کسب کند، اشاره و اعلام کرد: در تفاهمی که بین مجلس و دولت صورت گرفته، مقرر شد دولت این اختیار را برای تعیین زمان آغاز اجرای قانون یارانه‌ها داشته باشد.

فرهنگی در خاتمه خاطرنشان کرد: بر اساس اطلاعات به دست‌ آمده، دولت از زمان آزادسازی قیمت‌ها در راستای اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها تا پایان سال 89، کمتر از 20 هزار میلیارد تومان درآمد کسب خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet