شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/18 16:13:00
سرویس صحن
در ادامه بررسی برنامه پنجم مقرر شد:

امتیازات قانونی مربوط به ایثارگران تداوم می‌یابد

**در ادامه بررسی برنامه پنجم توسعه، نمایندگان مجلس دولت را مکلف به تداوم امتیازات قانونی مربوط به ایثارگران و جلوگیری از کاهش دریافتی آنان کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس شورای اسلامی نمایندگان مجلس در ادامه بررسی فصل چهارم لایحه برنامه پنجم توسعه که به قوانین اداری و مدیریت مربوط می شود ماده 57 این لایحه را تصویب کردند.

نمایندگان باتصویب ماده 57 این لایحه دولت را مکلف کردند که در حین اجرای قانون برنامه پنجم توسعه، امتیازات قانونی مربوط به ایثارگران نظیر علوم نیاز به شرکت در آزمون های استخدامی و شرط سن و تحصیلی کماکان اجرا و اعمال گردد.

همچنین براساس این ماده تعیین و اعمال امتیازات شغل و فوق العاده های مربوط به ایثارگران باید به گونه ای صورت گیرد که دریافتی آنان بابت اثارگری کاهش نداشته باشد.

متن ماده 57 لایحه برنامه پنجم توسعه به شرح زیر است: تعیین و اعمال امتیازات شغل و شاغل و فوق‌العاده‌های مربوط به ایثارگران(جانبازان، آزادگان، رزمندگان و فرزندان شهید و جانبازان 70% و بالاتر) و اجرا سایر احکام قانون مدیریت خدمات کشوری درمورد آنان باید به‌گونه‌ای صورت گیرد که دریافتی آنان بابت ایثارگری کاهش نداشته و امتیازات قانونی نظیر عدم نیاز به شرکت در آزمونهای استخدامی و شرط سنی و تحصیلی کماکان اجرا و اعمال گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet