شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/18 15:25:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار نخست وزیر سابق اقلیم کردستان عراق

آینده عراق در گرو هوشیاری گروههای عراقی است

**رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه مهم عراق در منطقه، گفت: وحدت، انسجام و هوشیاری گروههای عراقی آینده عراق راتضمین می کند

به گزارش خبرگزاری خانه ملت علی لاریجانی ظهرامروز دردیداربا نیچر وان بارزانی نخست‌ وزیرسابق اقلیم کردستان عراق با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از ابتدای بحران عراق همواره بر وحدت ملی، حاکمیت، ثبات و استقلال سیاسی این کشور تاکید کرده است: دولت و ملت ایران مانند گذشته در کنار دولت و ملت عراق آماده هر گونه کمکی برای تقویت و تحکیم ثبات و آرامش در این کشور می‌باشد.

وی  درادامه با اشاره به تحولات اخیرعراق، مرحله کنونی تحولات این کشوررا بسیارسرنوشت‌ساز و حساس خواند و تاکید کرد: ایران از تشکیل سریع‌تر دولت قانونی عراق بر مبنای توافق همه گروه‌های سیاسی این کشور استقبال می‌کند و آن را نویدبخش آرامش و ثبات سیاسی - امنیتی در عراق می‌داند.

رییس مجلس شورای اسلامی، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی تحرکات که به دنبال ایجاد آشوب و بحران سیاسی - امنیتی در عراق می‌باشند، گفت: هر گونه خللی در وحدت و انسجام ملت عراق و روند سیاسی در این کشور به زیان ملت عراق خواهد بود و باید از مرحله کنونی به سرعت عبور کرد.

نیچروان بارزانی، نخست‌وزیر سابق اقلیم کردستان عراق نیز در این دیدار با تشریح شرایط کنونی در این کشور، گفت: همه گروه‌های عراقی در مورد ادامه روند سیاسی در عراق و ضرورت تشکیل سریع‌تر دولت قانونی در این کشور توافق دارند.

وی تصریح کرد: گروه‌های کرد عراق بر روی نخست‌وزیری آقای مالکی توافق دارند و خواستار تشکیل سریع دولت و عبور از مرحله حساس کنونی هستند.

نخست‌وزیر سابق اقلیم کردستان عراق با اشاره به برگزاری جلسات گروه‌های عراقی دراربیل، گفت: به زودی شاهد نتایج مفید این نشست در تثبیت روند سیاسی عراق خواهیم بود.

وی بر اهمیت تقویت و تحکیم مناسبات دوستانه اقلیم کردستان عراق با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و اظهار داشت: به هیچکس اجازه نمی‌دهیم خللی در روابط برادرانه و دوستانه ایران و اقلیم کردستان عراق ایجاد کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet