شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/08/18 17:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

اوباما برای درک میزان محبوبیتش به افغانستان، عراق و پاکستان سفر کند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره اعتراض مردم هند و اندونزی به سفر رییس جمهور آمریکا گفت: اگر اوباما جرات دارد برای درک میزان محبوبیتش به پاکستان، افغانستان یا عراق سفر کند.

جواد جهانگیرزاده در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: اگر اوباما جرات دارد سفری به پاکستان داشته باشد و من مطمئن هستم که مردم پاکستان سر سخت تر از مردم هند و اندونزی علیه وی تظاهرات خواهند کرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس افزود: اوباما برای آزمایش میزان محبوبیت خود با اعلام قبلی به افغانستان و عراق سفر کند تا نتیجه سیاست‌های ایالات متحده را در منطقه مشاهده کند.

وی با اشاره به اعتراض مردم هند و اندونزی، این موضوع را با استقبال صورت گرفته از سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به لبنان مقایسه کرد و آن را ناشی از تفاوت در ماهیت نظام سیاسی ایران و آمریکا دانست.

وی گفت: استقبال مردم لبنان از آقای احمدی‌نژاد حاکی از محبوبیت دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران نزد افکار عمومی دنیا است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس ادامه داد: آمریکایی‌ها مدت‌ها تلاش کردند تا اوباما را به عنوان نماد جدیدی از سیاستمداران آمریکا و علاقمند به عواطف انسانی، عدالتخواهی، توسعه مطلوب مناسبات شمال جنوب و شرق و غرب مطرح کنند اما در واقعیت موضوع به گونه ای دیگر رقم خورد.

وی افزود: امروز در سرزمین هند که تاکنون امتیازات زیادی از آمریکایی‌ها گرفته‌اند شاهد تظاهرات مردم به رییس جمهور ایالات متحده هستیم که این مساله بیش از هر چیز به خاطر ماهیت حاکمیت آمریکا و روابط آنان با دنیا است.

جهانگیرزاده گفت: امروز سیاست آمریکایی‌ها در بسیاری از نقاط جهان مورد انتقاد افکار عمومی قرار دارد و مردم برای بیان اعتراض به میدان می آیند.

وی افزود: هرچند در گذشته این اعتراضات در بین منتقدان، تحیلگران و توده نخبه رواج داشت اما این دیدگاه امروز در بین توده عوام رواج یافته است که این موضوع آمریکایی ها را با چالش بیشتری رو به رو می کند.

جهانگیرزاده با بیان اینکه آمریکایی‌ها قصد داشتند به وسیله اوباما تصویر جدیدی از سیاست‌های این کشور به افکار عمومی جهان ارایه کنند، اظهار داشت: اعتراض مردم هند و اندونزی به اوباما حاکی از آن است که آنان در این سیاست خود موفق نبودند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: آمریکا روز به روز اقتدار خود را از دست می دهد و چهره این کشور به عنوان تنها ابر قدرت دنیا در نزد افکار عمومی بسیار آسیب دیده است .

وی به استقبال صورت گرفته از رییس جمهوری اسلامی ایران در سفر لبنان اشاره کرد و گفت: این استقبال نشان دهنده تاثیر سیاست های درست جمهوری اسلامی ایران نزد توده ها است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet