شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/18 17:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کاظم جلالی:

تنفر از سیاست‌های آمریکا در دنیا مشهود است

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اعتراض مردم هند و اندونزی به سفر باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا را نشانگر تنفر ایجاد شده نسبت به سیاست‌های این کشور در دنیا دانست.

کاظم جلالی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: اوباما در رقابت‌های انتخاباتی سیاست هایی را اعلام کرد که تاکنون نتوانسته است آن را اجرایی کند.

وی افزود: به خاطر ناکامی اوباما در اجرای سیاست‌ تغییر، موج تنفر شدیدی نسبت به سیاست های وی در دنیا و بخصوص در منطقه خاورمیانه و شرق آسیا ایجاد شده است.

نماینده مردم شاهرود در مجلس اعتراض گسترده مردم هند به سفر اوباما به کشورشان را نمونه‌ای از این تنفر عمومی نسبت به سیاست‌های کاخ سفید عنوان کرد و گفت: مردم اندونزی نیز واکنش بسیار تندی نسبت به حضور اوباما در کشورشان داشتند.

جلالی خاطر نشان کرد که اعتراض مردم هند نسبت به اوباما در حالی صورت می گیرد که آمریکا تاکنون حمایت‌های گسترده مالی و معنوی از دولت هند داشته است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه به استقبال مردم لبنان از رییس جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: مخالفت با سفر اوباما به آسیا در حالی است که سفر مسوولان جمهوری اسلامی ایران به کشورهای منطقه با استقبال گرم مردم رو به رو شده است.

جلالی ادامه داد: در حالی که رییس جمهوری ایران با اعلام قبلی و با تشریفات کامل به عراق و افغانستان سفر کرد، مقامات آمریکایی با وجود آنکه بیشترین حجم نظامیان را در این دو کشور دارند، مجبورند به صورت مخفیانه به عراق و افغانستان سفر کنند.

وی گفت: این واقعیت ها نشان می‌دهد که اساس تنفر نسبت به سیاست‌های آمریکا و استقبال نسبت به مسوولان جمهوری اسلامی ایران با نگاه مادی یا کمک‌های مالی قابل تحلیل نیست.

جلالی با بیان اینکه برخی تحلیلگران غربی علت استقبال لبنانی ها از سفر رییس جمهوری ایران را کمک های ایران به این کشورها می دانستند، اظهار داشت: این مساله ساده ترین و در عین حال بی ربط ترین تحلیلی است که می توان ارایه داد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: در صورتی که این ادعا صحت داشته باشد باید با توجه به کمک های مالی آمریکا به برخی کشورها نظیر هند، در سفر اوباما مردم این کشور استقبال قابل توجهی از وی می کردند در حالی که خلاف آن عملی شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet