شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/18 17:42:00
سرویس صحن
نریمان در تذکر نسبت به ماده 64 برنامه پنجم؛

پس گرفتن بنگاه‌های واگذار شده تبعیض آمیز است

**نماینده بابل با استناد به اصل سوم قانون اساسی، موضوعات مطرح شده در این ماده را مغایر با بند ۹ و ۱۲ این ماده عنوان کرده و بازپس‌گیری برخی بنگاه‌های واگذار شده را موجب ایجاد تبعیض ناروا عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس شورای اسلامی محسن نریمان نماینده بابل عصر امروز در جریان بررسی برنامه پنجم توسعه ماده 64 این برنامه را خلاف بند 9 اصل سوم قانون اساسی که بر لزوم جلوگیری از تبعیض اقتصادی تاکید می کند، دانست و گفت: این ماده که در آن به بازپس گیری برخی بنگاه های دولتی واگذار شده اشاره شده است موجب ایجاد نوعی تبعیض خواهد شد و این خلاف بند 9 اصل سوم قانون اساسی است.

نماینده بابل همچنین افزود: در ماده 64 برنامه پنجم توسعه دقیقاً تصریح شده است که این نوع برخورد شامل واگذاری هایی که قبلاً صورت گرفته هم می شود.

نریمان درادامه به بند 12 اصل سوم قانون اساسی نیز اشاره کرد و افزود: در این بند از اصل سوم قانون اساسی به پی ریزی اقتصاد صحیح و عادلانه تاکید شده است که متاسفانه ماده 64 برنامه پنجم توسعه با این اصل قانون اساسی هم مغایر است.

محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئس مجلس شورای اسلامی نیز که در زمان ارائه تذکر نریمان ریاست جلسه را برعهده داشت تذکر وی را وارد دانست و گفت:‌ در مورد تذکر شما بررسی صورت خواهد گرفت.

بند 9 اصل سوم قانون اساسی که به وظایف دولت در قبال مردم مربوط می شود بدین شرح است: رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه، در تمام زمینه های مادی و معنوی.

همچنین بند 12 این ماده نیز به این شرح است:‌ پی ریزی اقتصاد صحیح و عادلانه بر طبق ضوابط اسلامی جهت ایجاد رفاه و رفع فقر و برطرف ساختن هر نوع محرومیت در زمینه های تغذیه و مسکن و کار و بهداشت و تعمیم بیمه.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet