خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/18 17:44:00
سرویس صحن
نماینده آستانه اشرفیه در تذکر آئین نامه‌ای؛

نمایندگان دولت حق تردد در جایگاه هیات رئیسه ندارند

**نماینده آستانه اشرفیه با استناد به ماده ۴ آئین نامه داخلی مجلس تردد نمایندگان دولت در میان صندلی های نمایندگان و جایگاه هیات رئیسه را خلاف آئین نامه مجلس عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، سیدمهدی صادق نماینده، آستانه اشرفیه در جریان جلسه عصر امروز مجلس شورای اسلامی نسبت به رعایت نشدن ماده 4 آئین نامه داخلی مجلس تذکر داد.

صادق در تذکر خود با بیان این مطلب که تنها 2 ردیف صندلی جلوی صندلی نمایندگان به رئیس جمهور و نمایندگان دولت اختصاص دارد، گفت: نمایندگان دولت حق تردد داخل مجلس و جایگاه هیات رئیسه را ندادند اما بارها مشاهده شده که این حرکت از سوی آنها انجام می شود.

ابوترابی که در پایان جلسه امروز اداره جلسه را برعهده داشت تذکر نماینده آستانه اشرفیه را وارد دانست و گفت:‌ این تذکر وارد است و باید از سوی نمایندگان دولت رعایت شود البته در برخی موارد نمایندگان دولت به درخواست ما برای ارائه مشورت به جایگاه هیات رئیسه می آیند.

در بخش پایانی ماده 4 آئین نامه داخلی مجلس آمده است: در دو ردیف اول رئیس جمهور، معاونان و مشاوران او، اعضای شورای نگهبان و هیات وزیران و معاونان امور مجلس و دیگر افراد مجاز طبق این آئین نامه خواهند نشست و افراد مذکور به هیچ وجه مجاز به نشستن در صندلی نمایندگان و یا تردد در محل استقرار نمایندگان نمی باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet