شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/19 10:07:00
سرویس صحن
لطفی در تذکری ائین نامه ایی

عدم بازخرید ذخیره مرخصی کارمندان با قانون اساسی مغایرت دارد

**نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، در ادامه بررسی ماده ۶۵ برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور طی یک اخطار قانون اساسی خواهان حذف بند «د» این ماده شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی صبح روز چهارشنبه" احمد لطفی آشتیانی" نماینده اراک ،کمیجان و خندابدر مجلس شورای اسلامی طی یک اخطار قانون اساسی گفت:بااستناد به اصل 46 قانون اساسی، بند «د»ماده 65 حق کارمندان منضبط که کمتر از مرخصی استفاده می کنند را ضایع می کند.

وی توضیح داد: ما کارمندان منظمی داریم که درخواست مرخصی کمتری دارند و با این وجود در زمان اعلام مرخصی مسئولان مربوطه با مرخصی این دسته از کارکنان مخالفت می کنند.

اصل 46 قانون اساسی می گوید هر کس مالک حاصل کسب وکار مشروع خویش است و هیچ کس نمی تواند به عنوان مالکیت نسبت به کسب و کار خود امکان کسب و کار را از دیگری سلب کند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که هیچ کس نمی تواند با مرخصی استحقاقی کارمند مخالفت کند و این حق کارمند است، تاکید کرد: اجازه دهید رای گیری برای حذف کل ماده 65 انجام شود اگر رای نیاورد اخطار شما را بررسی خواهیم کرد و وارد خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet