روز مجلس
1387/04/02 13:48:00
سرویس صحن

توکلی: به تخصص ها احترام می گذارم حتی اگر مخالف سیاسی من باشند

احمد توکلی در پاسخ به علیخانی گفت: به تخصص ها احترام می گذارم حتی اگر مخالف سیاسی بنده باشند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "احمد توکلی" در پاسخ به تذکر قدرت الله علیخانی عضو فراکسیون اقلیت مجلس گفت: روسای شعب براساس ماده 47 باید براساس تخصص و سابقه نمایندگان داوطلب در کمیسیون ذی ربط و دلایلی مانند آن تصمیم بگیرند طبیعتا تشخیص مصداق سخت است؛ ابتدا مساله ای که پیش آمد در کمیسیون عمران در آنجا یک نظرسنجی ابتدایی غیر رسمی شد دو نفر از اعضایی که کاملا سابقه دار بودند از حیث تطبیق به زعم بنده رد شدند بنده به دفاع از این دو نفر که اتفاقا جزء اقلیت بودند سخن گفتم، آقای باهنر شهادت می دهم که در دفاع از آنها سخن گفته اند و موثر واقع شد و آن دو بزرگوار عضو کمیسیون عمران شدند.

وی گفت: در کمیسیون برنامه و بودجه نیز اتفاق مشابهی افتاد و افراد با سابقه ای از جمله نمایندگانی را که آقای علیخانی اسم بردند برادرانمان آقایان خباز و انصاری حذف شدند مجددا از رئیس جلسه آقای ابوترابی وقت گرفتم آقای باهنر هم نبود، استدلال کردم که چرا به زعم بنده آیین نامه رعایت نشده و از نظر سیاسی هم به نفع مجلس نیست و به کارآمدی هم کمک نمی کند و به نفع دولت هم نیست.

وی گفت: عرایض بنده مورد تایید آقای ابوترابی هم بود و برخلاف انتظار آقای علیخانی باید بشنوند که آقای ابوترابی هم دفاع کرد اما مورد توافق اعضای روسای شعب قرار نگرفت.

توکلی گفت: در کمیسیون امنیت ملی که بیشتر داوطلب داشت تعداد کثیری یعنی نصف داوطلبان باید حذف می شدند طبیعی است که انتخاب و رقابت شدیدتر است.

وی گفت: زمانی که آقای دکتر قنبری آمدند و اعتراض کردند من چند نفر از اکثریت را اسم بردم که به وضوح اگر از آقای قنبری بالاتر نبودند پایین تر هم نبودند و حذف شدند بنابراین من کاری از دستم برنمی آید؛ وظیفه اخلاقی و انقلابی خود را انجام دادم و در جلسه تجدیدنظر هم که تشکیل شده و رئیس مجس شکایت شما آقایان را مطرح کرد، باز دفاع کردم چون فکر می کردم که روح آیین نامه رعایت نشده است.

توکلی ادامه داد: اتفاقا در تجدیدنظر ابوترابی، باهنر و بنده جزء رای دهندگان بودیم؛ خواهش می کنم از حادثه بدی که به زعم شما اتفاق افتاده که اتفاقا بنده هم معتقدم که خوب نبود چیزی ساخته نشود که به اختلاف دامن بزند بگذارند تفاهمات باشد؛ بنده به تخصص ها و کارایی ها ارادت دارم و احترام اشخاص را حفظ می کنم ولو اینکه مخالف سیاسی بنده باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet