هدر موبایل
1389/08/19 10:46:00
سرویس صحن
مجلس تصویب کرد؛

ممنوعیت به‌کارگیری مجدد افراد بازخرید یا بازنشسته شده در دستگاه‌های اجرایی

**با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی هرگونه به‌کارگیری افرادی که در اجرای قوانین و مقررات، بازخرید یا بازنشسته شده می‌شوند،در دستگاه‌های اجرایی ممنوع شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز ـ چهارشنبه ـ مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه ماده 65 مکرر این لایحه را با 121 رای موافق، 33 رای مخالف و 12 رای ممتنع از مجموع 198 نماینده حاضر در صحن تصویب کردند.

براساس این مصوبه، به‌منظور ساماندهی و کاهش نیروی انسانی و کوچک‌سازی دولت؛ هرگونه انتقال به کلان‌شهرها جز درمورد مقامات و درموارد خاص ممنوع است. این حکم و سایر مقررات مربوط به انتقال و مأموریت کارکنان رسمی و ثابت بین دستگاهها درمورد کارکنان پیمانی و قراردادی(درطول قرارداد) قابل اجرا است. موارد خاص با تشخیص کارگروهی با عضویت نمایندگان معاونت، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و دستگاه متبوع تعیین می‌شود.

همچنین براساس این مصوبه هرگونه به‌کارگیری افرادی که در اجرای قوانین و مقررات، بازخرید یا بازنشسته شده یا می‌شوند(به‌استثناء مقامات و اعضاء هیأت علمی و ایثارگران، فرزندان شهداء و جانبازان 70 درصد) در دستگاههای اجرائی یا دارای ردیف یا هر دستگاهی که به‌نحوی از انحاء از بودجه کل کشور استفاده می‌کند، ممنوع و همچنین هرگونه پرداخت از هر محل و تحت هر عنوان به افراد بازنشسته و بازخرید توسط دستگاههای مذکور یا دارندگان ردیف بودجه‌ای ممنوع است. براساس این مصوبه مجلس؛ کلیه قوانین و مقررات عام مغایر این حکم به‌استثناء ماده(41) قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و ماده(95) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده(91) قانون استخدام کشوری لغو می‌شود.

نمایندگان همچنین مقرر کردند؛ تعداد کل کارکنان هر دستگاه در تصدی‌های قابل واگذاری(اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، کار معین و مشخص، ساعتی و عناوین مشابه) به‌استثناء اعضاء هیأت علمی سالانه حداقل دو درصد(2%) کاهش یابد. موارد استثناء همه‌ساله در قانون بودجه همان سال تعیین می‌شود.

براساس این مصوبه مجلس؛ هرگونه انتقال و مأموریت بیش از شش ماه در یک نوبت یا چند نوبت از مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی به وزارتخانه‌ها، مؤسسات و شرکتهای دولتی موضوع ماده(5) قانون مدیریت خدمات کشوری به‌استثناء مقامات ممنوع است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet