شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/19 11:41:00
سرویس صحن
ابوترابی در پاسخ به تذکر تجری

نمایندگان با دقت کافی به ماده 65 مکرر یک رای مثبت داده‌اند

**"فرهاد تجری "در قالب تذکری به تصویب ماده ۶۵ مکرر یک اخطار قانون اساسی اشاره کرد و گفت :در بند یک ماده ۶۵ مکرر یک نمایندگان با رای خود دولت را از استفاده از نخبگان و کارشناسان باتجربه محروم کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی صبح روز چهارشنبه" فرهاد تجری" نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب، سرپل ذهاب، گواور، سومار، نفت شهر و خسروی در مجلس شورای اسلامی با استنادبه اصل 33 قانون اساسی و ماده 23 آئین نامه داخلی تاکید کرد:به موجب این ماده اجازه جابجایی کارمندان با سابقه به استان ها، کلان شهرها و پایتخت ممنوع و دولت از استفاده از افراد باسابقه محروم شد.

 تجری تصریح کرد: یعنی ادارات تهران برای جذب نیرو به جای این که از کارمندان و مقامات باتجربه استان های دیگر استفاده کند باید آگهی جذب نیرو چاپ کند.

حسن ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که اخطار و تذکر تجری وارد نیست، تاکید کرد: طبق قانون اساسی این امر به استناد قانون بلامانع است و از آنجا که لایحه برنامه پنجم قانون به شمار می رود، تذکر و اخطار شما وارد نیست.

وی تصریح کرد: در ذیل بند یک ماده 65 مکرر یک آمده است موارد خاص با تشخیص کارگروهی با عضویت نمایندگان معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و دستگاه متبوع این جابجایی یا عدم جابجایی تعیین خواهد شد، پس دیگر نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

ابوترابی تاکید کرد: نمایندگان با دقت و توجه کافی به ماده 65 مکرر یک رای مثبت داده اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet