هدر موبایل
1389/08/19 15:00:00
سرویس بین الملل
بروجردی در کنفرانس خبری مشترک با رییس کمیسون روابط خارجه مجلس ترکیه:

دولت ترکیه در مذاکرات سه جانبه تهران صداقت خود را اثبات کرد

**رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت ترکیه در مذاکرات سه جانبه تهران صداقت خود را به جمهوری اسلامی ایران نشان داد و این صداقت برای ما بسیار ارزشمند است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت علاالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در کنفرانس خبری مشترک با مراد مرجان رییس کمیسون روابط خارجه مجلس ترکیه با استقبال از نقش آفرینی ترکیه در مسائل منطقه ای، گفت: دولت ترکیه در مذاکرات سه جانبه تهران صداقت خود را به جمهوری اسلامی ایران نشان داد و این صداقت برای ما بسیار ارزشمند است.

وی دعوت رییس کمیسیون روابط خارجی مجلس ترکیه را بر اساس دعوت رسمی خود از وی عنوان کرد که در مذاکرات دور اول امروز مروری بر مجموعه همکاریهای دو کشور در سطح مجالس پرداخته شده است.

بروجردی تصریح کرد: دو کشور در سطح روسای مجالس و روسای کمیسیون های سیاست خارجی و گروه های دوستی به طور مرتب مذاکراتی را دارند و مجلس شورای اسلامی حمایت خود را از گسترش روابط ایران و ترکیه اعلام می کند.

به گفته رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هم اکنون حجم روابط دو کشور 10 میلیارد دلار است که در چشم انداز میان مدت و در چشم انداز بلند مدت سه برابر می شود.

نماینده بروجرد مذاکره پیرامون مسائل مهم منطقه ای و جهانی از جمله عراق، افغانستان و خاورمیانه را از دیگر محورهای مذاکرات دو جانبه عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: در این مذاکرات همچنین به حضور ترکیه در اجلاس سه جانبه تهران در مورد تامین سوخت راکتور تهران و ارائه پیشنهاد توسط نمایندگان سه کشور ایران، ترکیه و برزیل و مدیر کل آژانش و میزبانی مذاکرات ایران با 1+5 توسط ترکیه اشاره شد.

بروجردی از دیدار و گفتگوی رییس کمیسیون روابط خارجی ترکیه با رییس مجلس و وزیر امور خارجه و همچنین آغاز مذاکرات دو جانبه عصر امروز خبر داد.

این خبر تکمیل می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet