شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/19 17:05:00
سرویس فرهنگی
رییس فراکسیون نجوم:

نمایندگان امشب از حیاط مجلس آسمان را رصد می‌کنند

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی امشب با اهتمام نصیری قیداری رییس فراکسیون نجوم مجلس اقدام به رصد ماه و مشتری از حیاط مجلس خواهند کرد.

"سعدالله نصیری قیداری" رییس فراکسیون نجوم مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به برنامه امشب فراکسیون نجوم در محوطه مجلس گفت: تعداد زیادی از نمایندگان مجلس که ابراز علاقه به رصد آسمان با تلسکوپ کرده بودند امشب از محوطه مجلس آسمان را رصد خواهند کرد.

نماینده مردم زنجان و طارم با بیان اینکه نمایندگان از مدت ها پیش نسبت به این موضوع ابراز علاقه می کردند افزود: قبلا برنامه ای در کاشان برای رصد آسمان ترتیب داده شد که بواسطه بدی آب و هوا موفق به رصد نشدیم و امشب با توجه به امکانات و راحتی دسترسی به نمایندگان در محوطه مجلس دو دستگاه تلسکوپ را در حیاط مجلس مستقر کرده ایم تا نمایندگان علاقه مند به رصد ماه و مشتری بپردازند.

نصیری که در کارنامه خود ریاست انجن نجوم ایران را نیز دارد تصریح کرد:در این رصد سطح کره ماه و مشتری و برخی دیگر از اجرام آسمانی را به نمایندگان نشان خواهیم داد و اگر فرصت شود نمایش اسلاید و توضیح در باب نجوم نیز برای نمایندگان خواهیم داشت.

وی در پایان گفت: تعداد  علاقه مندان به نجوم در میان نمایندگان نیز مانند سایر اقشار فراوان است و از آنجا که نمایندگان علاقه خاصی به رصد آسمان دارند امیدواریم بتوانیم در آینده هم این برنامه را تکرار کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet