شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/19 17:11:00
سرویس صحن
کواکبیان خواستار شد:

مقابله دولت با افزایش ناگهانی قیمت برخی کالاها

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نسبت به افزایش قیمت برخی کالاها پیش از اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "مصطفی کواکبیان" در جلسه علنی روز چهارشنبه 19 آبان ماه طی یک اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 43 این قانون گفت: بر اساس این اصل،  تامین استقلال اقتصادی جامعه و ریشه‌کن کردن فقر و محرومیت و برآوردن نیازهای انسان در جریان رشد، با حفظ آزادگی او اقتصاد جمهوری اسلامی بر اساس ضوابط تامین نیازهای اساسی، تامین شرایط و امکانات کار برای همه و... است.

وی افزود: درحالی‌که هنوز قانون هدفمندکردن یارانه‎ها اجرا نشده ما شاهد افزایش قیمت بسیاری از کالاها هستیم.

کواکبیان خاطرنشان کرد: چرا باید شاهد گرانی‌های افسار گسیخته باشیم به طوری که گاهی شاهدیم قیمت کالاهای معمولی یکباره با افزایش ناگهانی همراه بوده است.

وی هم‌چنین از دولت خواست با دقت نظر از بوجود آمدن پدیده «بهمنی» جلوگیری کند.

نماینده مردم سمنان هم‌چنین با انتقاد نسبت به برخی تصمیم‌های سازمان صدا و سیما خطاب به مسئولان این سازمان گفت: صدا و سیما نباید به دنبال نقاط ضعف نمایندگان باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه به نامه‌های اعتراضی برخی دانشچویان به مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: همانطور که در جریان هستید نامه‌های فراوانی به فراکسیون دانشگاهیان مجلس ارائه شده‌است، با توجه به اینکه در آستانه روز دانشجو هستیم دستور فرمایید که نتیجه پیگیری‌های حادثه کوی دانشگاه هرچه زودتر آماده و ارائه شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet