خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/04/02 16:19:00
سرویس صحن
نادران در تذکر آئین‌نامه‌ای:

مسئولیت مسایل مربوط به روابط قوه قضایه با مجریه و مقننه بر عهده وزیر دادگستری است

نماینده تهران گفت: وزیر دادگستری مسئولیت تمامی مسایل مربوط به روابط قوه قضایه با قوای مجریه و مقننه را بر عهده دارد و باید این روابط را تنظیم کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، الیاس نادران نماینده تهران در مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه در تذکری آیین‌نامه‌ای گفت: در جلسه روز یکشنبه هفته گذشته اعلام کردید که برای تذکرات و سوال از وزیر دادگستری که با قوه قضاییه ارتباط پیدا می‌کند باید چاره‌ای اندیشید.

وی با بیان اینکه وزیر دادگستری مسئولیت تمامی مسایل مربوط به روابط قوه قضایه با قوای مجریه و مقننه را بر عهده دارد، گفت:‌ آنچه که امروز برخی از نمایندگان در مورد قوه قضاییه تذکر دادند مربوط به روابط بین دو قوه مقننه و قضاییه است، لذا وزیر نسبت به این اتفاق‌ها مسئول است و اگر به این وظیفه به درستی عمل شود این مسایل اتفاق نخواهد افتاد.

نادران افزود: اگر هر کسی در قوه قضاییه بخواهد هر حرفی بزند و یا اقدامی انجام دهد وزیر دادگستری باید این روابط را تنظیم کند و نسبت به آنها پاسخگو باشد.

وی اظهار داشت: اگر هیات رئیسه تدبیری بیندیشد تا بتوان از وزیر دادگستری سوال کرد و تذکر داد مشکلات کمتری پیش خواهد آمد و گرنه کسی به اعتبار اینکه دادستان و قاضی است حکمی را صادر کند و مجلس رابا مسایل حاشیه‌ای درگیر کند اصل مساله که بعضی از افراد در پرونده تحقیق و تفحص از قوه قضاییه مورد اتهام هستند، مخدوش خواهد شد.

نماینده تهران تصریح کرد: می‌خواهیم این مسایل در هیاهو و جنجال مخدوش نشود بنابر این استدعا می‌کنم اجازه دهید که تذکرات و سوال از وزیر دادگستری به ویژه آنچه که مربوط به روابط قوای مقننه وقضاییه و مجریه است در مجلس مطرح نشود.

لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: برای طرح تذکر به وزیر دادگستری مقرر شد با هیات رئیسه و قوه قضاییه صحبت کنیم و راه حلی را بیابیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet