هدر موبایل
1387/04/02 18:05:00
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار هیئت ویژه رئیس ‌مجلس لبنان:

ایران از وحدت کلیه نیروهای مستقل لبنانی برای ثبات و استقرار این کشور حمایت می‌کند

لاریجانی گفت: مجلس شورای اسلامی همگام با سایر نهادهای جمهوری اسلامی ایران از وحدت کلیه نیروهای مستقل لبنانی برای اعاده ثبات و استقرار این کشور حمایت می‌کند.

به گزارش خانه ملت، "قبلان قبلان" عضو شورای رهبری جنبش امل و فرستاده ویژه رئیس مجلس نمایندگان لبنان بعد از ظهر امروز یکشنبه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار ابتدا فرستاده ویژه رئیس مجلس لبنان ضمن ابلاغ تبریکات صمیمانه نبیه‌بری، اعضای جنبش امل و اهالی جنوب لبنان به لاریجانی به مناسبت انتخاب وی به ریاست مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به نمایندگی از جنبش امل، رهبری جنبش و مردم جنوب لبنان انتخاب جنابعالی را به سمت ریاست مجلس شورای اسلامی در شرایط حساس کنونی منطقه بسیار مهم و موثر ارزیابی می‌کنیم.

لاریجانی نیز با تمجید از استراتژی و نقش جنبش امل و حزب‌الله در ایجاد وحدت میان نیروهای مقاومت، خاطرنشان کرد: خوشبختانه اتحاد میان نیروهای مقاومت مستحکم است و این نوید پیروزی‌های بیشتر پس از جنگ 33 روزه را می‌دهد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی کشور در ادامه ضمن اظهار تاسف از تلاش‌های تفرقه‌افکنانه کشورهای غربی به ویژه آمریکا برای متشنج کردن اوضاع لبنان، بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از مقاومت و اتحاد مردم لبنان تاکید کرد و افزود: مجلس شورای اسلامی همگام با سایر نهادهای جمهوری اسلامی ایران از وحدت کلیه نیروهای مستقل لبنانی برای اعاده ثبات و استقرار این کشور حمایت می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان از رئیس مجلس نمایندگان لبنان برای دیدار از جمهوری اسلامی ایران دعوت کرد.

قبلان قبلان عضو شورای رهبری جنبش امل از روند حل مشکلات لبنان در روزهای اخیر ابراز رضایت کرد و اظهارداشت: بدون تردید آمریکایی‌ها از توافقات به عمل آمده میان گروه‌های مختلف لبنانی در روزهای اخیر خوشحال نیستند و همواره با مانع‌تراشی به دنبال ایجاد و استمرار فتنه در لبنان است.

وی در ادامه پیروزی‌های مردم لبنان را مرهون اتحاد میان نیروهای مقاومت دانست و گفت: ما اعتقاد داریم طراح و بنیان‌گذار اصلی این پیروزی‌ها امام موسی صدر است زیرا وی پایه‌گذار مقاومت در لبنان و منطقه است.

فرستاده ویژه رئیس مجلس نمایندگان لبنان در پایان از حمایت‌های معنوی جمهوری اسلامی ایران از اتحاد ومقاومت مردم لبنان تقدیر و تشکر کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet