شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/19 18:19:00
سرویس بین الملل

دیدار رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ترکیه با آقایی

**مراد مرجان رییس کمیسیون روابط خارجی مجلس ملی ترکیه امروز چهارشنبه علی‌اکبر آقایی رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و ترکیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ابتدا در این دیدار آقایی با اشاره به جایگاه مهم دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در منطقه و تحولات بین‌الملل اظهار داشت: مشترکات فراوان میان دو کشور و سابقه تاریخی روابط دوجانبه، گزینه‌های زیادی را برای همکاری ایجاد کرده است.

وی در ادامه اظهار داشت: از این‌که روابط دو کشور توسط روسای جمهوری و مجالس دو کشور حمایت می‌شود خوشحالیم.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و ترکیه در ادامه در خصوص افزایش حجم مبادلات اقتصادی و تجاری دو کشور گفت: در سال‌های اخیر پیشرفت‌های مهمی را در عرصه‌ی روابط اقتصادی دو کشور شاهد بوده‌ایم و برنامه‌ریزی دو کشور برای افزایش حجم مبادلات تجاری به رقم 30 میلیارد دلار بسیار امیدوار کننده و قابل تصور است و مجلس شورای اسلامی از رویکرد توسعه روابط اقتصادی حمایت می‌کند.

رییس کمیسیون عمران مجلس در ادامه در خصوص اجلاس ویژه استان‌های همجوار دو کشور در ارومیه گفت: در جهت گسترش ارتباطات بین استان‌های همجوار دو کشور ابتکارات خوبی پیشنهاد شده که امیدواریم با اجرای این ابتکارات، مناسبات و همکاری‌های مرزی دو کشور بیش از پیش توسعه یابد.

در ادامه این دیدار مراد مرجان رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ملی ترکیه با تاکید به اشتراکات عمیق فرهنگی و تاریخی دوملت گفت: دو کشور ایران و ترکیه در همسایگی یکدیگر روابط دوستانه و برادرانه‌ای دارند که این روابط در جهت حفظ منافع منطقه‌ای آنها و گسترش صلح و آرامش باید هر چه بیشتر گسترش یابد.

لازم به ذکر است که دراین دیدار آقایان بادامچیان، اولیاء، رستگار، سازدار از اعضای گروه دوستی ایران نیز حضور داشتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet