شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/20 10:00:00
سرویس اقتصادی
ثروتی با اشاره به اجرای قانون هدفمندی یارانه ها

مردم هزینه‌های زندگی خود را مدیریت کنند

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت : مردم باید زمان اجرای هدفمندی یارانه ها مخارج خود را مدیریت نمایند

"موسی الرضا ثروتی" نماینده بجنورد ،جاجرم ،مانه و سملقان ، گرمه وعضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان این مطلب که باید تلاش شود که دولت در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها موفق شود گفت: دولت پس از تصویب قانون هدفمندی یارانه ها در مجلس  در حال اجرای این قانون است و باید تلاش شود که بتواند مراحل مختلف آنرا با موفقیت پشت سر بگذارد .
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در مورد نظارت مجلس بر اجرای قانون هدفمندی یارانه ها گفت :نظارت مجلس بر اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در قانون  پیش بینی شده و حدود 17 الی 18 ماده در هدفمندی یارانه ها در مورد چگونگی اجرای این  قانون تعیین شده است .
وی با بیان اینکه مجلس تلاش خواهد کرد دولت در اجرای قانون هدفمندی به موفقیت برسد گفت : در حال حاضر موفقیت این است که پس از 20 سال این قانون اجرا شود .
ثروتی با اشاره به این مطلب که نقدینگی که به مردم داده می شود همانند گذشته به دستگاههای اجرایی بر می گردد تاکید کرد :زمانی که هزینه آب ، برق، تلفن ، گاز  افزایش می یابد مردم مجبور هستند که پولی را که به حسابشان واریز می شود را صرف هزینه هایشان نمایند .
وی افزود : مشکل زمانی است که مردم روش مصرف خود را تغییر دهند .
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد:توصیه شده که  مردم در چارچوب نیازمندیهای خود حرکت کنند و اگر مازدای از این نقدینگی ها درحسابهایشان باقی ماند یکدفعه آنرا به بازار کالا وارد نکنند .
نماینده بجنورد با بیان اینکه با اجرای هدفمندی یارانه ها شیوه پرداخت یارانه ها تغییرمی کند افزود : قبلا یارانه های مصرفی از سوی دولت پرداخت می شد اما در حال حاضر مبالغ از سوی مردم پرداخت می شود که از این طریق مردم می توانند هزینه های خود را بهتر مدیریت نمایند و مصرف کاهش می یابد و بهروری افزایش می یابد که این نکته مثبتی است .
ثروتی در ادامه توصیه ایی هم به اقشار آسیب پذیر کرد و گفت : در حال حاضر نسبت به گذشته در حسابهای اقشار آسیب پذیر مبالغ بیشتری باقی مانده که باید آنرا به بهترین وجه  مدیریت کنند .
وی با اشاره به خدمات کمیته امداد به اقشار آسیب پذیر گفت : با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها به هر خانوار تحت پوشش کمیته امداد تقریبا 3 الی 4 برابر کمک کمیته پرداخت می شود و با  پیمودن این مسیر به  درستی می توان گامهای موثری در راستای فقرزدایی برداشت زیرا در شرایط گذشته افرادی که از تمکن مالی بهتری برخوردار بودند از یارانه بیشتری هم برخوردارمی شدند که در زمان اجرای درست  قانون هدفمندی یارانه ها شرایط به نفع اقشار آسیب پذیر خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet