شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/20 11:16:00
سرویس سیاسی
نماینده تفت ومیبد بااشاره به تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان

ابهام درهزینه‌های شوراباید روشن شود

**"سیدجلال یحیی‌زاده" نماینده تفت و میبد در گفتگو با هفته نامه بشارت نو می‌گوید: مجلس ۴ روش برای نظارت دارد که یکی از بهترین آنها، تحقیق و تفحص است. این روش وقتی به تصویب می‌رسد و تبدیل به قانون می‌شود، مثل همه قوانین، لازم الاجراست.

او که به تقاضای تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان، رأی مثبت داده، می‌افزاید: البته اعتقادی به سیاسی شدن کار ندارم و امیدوارم کسانی که عضو این کمیته می‌شوند، به دور از حاشیه‌های سیاسی و با دقت کامل، یک گزارش کامل از عملکرد این شورا برای تحویل به مجلس تهیه کنند.

دلایل یحیی‌زاده برای دادن رأی مثبت به این طرح این است: عمده نگرانی نسبت به این نهاد نوپا، برخی از این همایش‌هایی بود که در دو سال گذشته در تهران برگزار شد. آدم‌هایی که دعوت می‌شدند، افراد بسیار مسئله‌داری بودند و در همین ایام نزدیک به برگزاری همایش‌ها، مواضعی می‌گرفتند که حس نمی‌شد افراد مناسبی برای حضور در این همایش‌ها هستند.

انتقاد دیگر نماینده تفت و میبد درباره بودجه این شورا است: مسائل مالی و هزینه‌هایی که توسط این شورا صرف می‌شد، مورد ابهام برای وکلا و موکلان است که باید روشن شود.

او در ادامه می‌گوید: شنیده‌ام آقای مشایی خودش هم گفته با این تحقیق و تفحص موافق است و به نظر می‌رسد این تحقیق و تفحص هیچ مخالفی ندارد که امیدواریم در عمل هم همین طور باشد. چون خود من به عنوان رئیس کمیته تحقیق و تفحص از ورزش، در طول یک سالی که به این وظیفه مشغول بودم بارها و بارها مورد مخالفت‌ها و بی‌مهری‌ها و مقاومت‌ها از سوی دستگاه‌های مختلف برای انجام وظیفه قانونی خود قرار گرفتم که امیدواریم این کمیته با این مشکلات مواجه نشود.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet