خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/20 12:05:00
سرویس اقتصادی
نماینده سمیرم بااشاره به طرح انتخاب شهردارتوسط وزارت کشور

شهردار وزارت کشور پاسخگو نیست

**نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی طرح انتخاب شهردار توسط وزارت کشور یا استانداران را موجب کاهش اختیارات شوراها دانست و گفت: با این کار در عمل انگیزه نامزد شدن افراد مقتدر و توانا برای شوراها کم می‌شود و ممکن است که به هر حال افراد کارآمد وارد شوراها نشوند.

"بهروز جعفری" نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با روزنامه نسل فردا با اشاره به آسیب‌های طرح انتخاب شهردار توسط وزارت کشور یا استاندار افزود: با تصویب این طرح دیگر شهرداران در مقابل شورا پاسخگو نخواهند بود و زمانی که شهردار در مقابل شورا پاسخگو نباشد در هر صورت رأی مردم هم چندان تأثیر‌گذار نخواهد بود.

وی در ادامه تاکید کرد: انتخاب شهردار باید توسط شورای شهرها و در نهایت باید توسط خود مردم صورت بگیرد که البته برای آن طرح هم موارد دیگری درنظر دارم.

نماینده مردم سمیرم در ادامه به پروژه‌های عمرانی و در دست اجرای این شهرستان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه پروژه‌های عمرانی به خصوص در حوزه راهسازی و امکانات شهری مانند شبکه فاضلاب شهری در حال حاضر فعال هستند.

وی در ادامه یادآور شد: همچنین معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور سفری به منطقه داشتند و از خشکسالی‌های منطقه بازدید کردند که در مورد باغات هم گزارشی ارائه و تصمیماتی اتخاذ شد تا اجرایی شوند. همچنین درباره تسهیلات کشاورزان هم تصمیمات خوبی گرفته شده
 است.

جعفری در ادامه نیز افزود: به تازگی اعتباری برای خشکسالی به استان اعلام شده است و ما انتظار داریم با توجه به خشکسالی‌های سمیرم اعتبار بیشتری در نظر بگیرند. این اعتبار نیز در حال حاضر مبلغی در حدود 7 تا 8 میلیارد تومان است تا بتوانیم به کشاورزان خسارت دیده تسهیلاتی اعطا کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet