خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/20 12:22:00
سرویس اقتصادی
یادداشتی از داود محمد جانی

هدفمندی یارانه‌ها به رقابتی شدن تولید کمک می‌کند

**"داوود محمدجانی"نماینده مردم آباده، بوانات و خرم‌بید دریادداشتی که درروزنامه خبر جنوب به چاپ رسیده با اشاره به اینکه برخی شایعه می‌کنند هدفمندی یارانه‌ها برای مردم سنگین تمام می‌شودگفت:این کلام بخردانه‌ای نیست، بلکه این امر به رقابتی شدن تولید کمک شایانی می‌کند و در یک اقتصاد رقابتی است که کیفیت محصولات افزایش و قیمت آن‌ها تنزل پیدا می‌کند.

اگر کسی بخواهد از موضوع هدفمند کردن یارانه‌ها و فضاهای اقتصادی سوءاستفاده کند، به طور قطع و یقین ضرر خواهد کرد. زیرا مواد ضروری و مورد نیاز مردم به اندازه کافی ذخیره شده است و برای مقابله با احتکارکنندگان در هدفمندی یارانه‌ها تعهدات لازم صورت گرفته که اگر احیانا افرادی بخواهند احتکار کنند و یا قیمت را بی‌جهت افزایش دهند، در وهله نخست مکانیزم بازار چنین اجازه‌ای به آن‌ها نمی‌دهد و از طرف دیگر با متخلفان هم به طور جدی برخورد خواهد شد.

ممکن نیست که دولت که عمده دغدغه آن وضعیت معیشتی مردم است، سیاستی را در پیش بگیرد که خدای ناکرده مردم دچار خسران شوند. بنده هم از تمامی صنعتگران، کشاورزان، بازرگانان، اصناف، کارمندان و... به‌خصوص استاندار محترم فارس که همراهی خوبی در جهت اجرای این طرح ملی و اقتصادی دارند، کمال تشکر و قدردانی را دارم و ان‌شاءالله مردم هم در جهت رفع مشکلات احتمالی در راستای تلاش‌های مستمر و پیگیر دولت خدمتگزار کمک خواهند کرد.

نکته حائز اهمیت در این میان اینکه درست است با اجرای این طرح اندکی افزایش قیمت خواهیم داشت، اما با کار تخصصی که مجموعه دولت انجام می‌دهد و به طور شبانه‌روزی بر روی آن کار شده است، یارانه‌های اختصاصی به افراد برای اکثریت مردم بیش از افزایش قیمت کالا خواهد بود و به امید خدا با این تحول بزرگ، قدرت خرید مردم افزایش می‌یابد و همه مردم شاهد اقتصادی با رفاه بیشتر خواهند بود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet