هدر موبایل
1389/08/20 12:24:00
سرویس اقتصادی
نماینده ابهر و خرمدره:

بهره بانکی بالا سبب تولید کالای گران می‌شود

**اگر نظام پولی و بانکی قوی داشته باشیم اقتصاد بهبود پیدا می‌کند و امروز با شاخصه‌های استاندارد در امور بانکی فاصله داریم، چراکه بهره‌های بانکی بالا سبب تولید کالای گران می‌شود.

"احمد مهدوی" نماینده ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با روزنامه مردم نو به نقش نظام بانکی و پولی در توسعه کشور اشاره و خاطرنشان کرد: هرچند بهره‌های بانکی در بخش تولید کم شد، اما ما باید به سمتی برویم که تولیدکنندگان کالا در کشور‌، بهره چهار تا پنج درصد در قبال وام‌های تولیدی خود بپردازند.

وی با بیان اینکه بانک صنعت و معدن قبل از دولت نهم بانک فعالی نبود، بیان داشت: قبل از دولت نهم استقبال از این بانک کم بود ولی اکنون تولیدکنندگان در کشور رغبت بیشتری دارند تا به سمت این بانک تخصصی بروند.

مهدوی تصریح کرد: در برنامه پنجم هم قصد داریم به جای اختصاص 20 درصد منابع به بخش صنعت و معدن‌، آن را به 35 درصد برسانیم تا منابع این بخش نیز به طور کامل به آن اختصاص پیدا کند.

وی در ادامه از کلنگ‌زنی یک واحد تولیدی فولاد در ابهر با حجم تولید یک میلیون و 200 هزار تن در سال خبر داد و ابراز داشت: با کلنگ‌زنی این طرح که تمام مراحل آن طی شده است‌، تولید فولاد استان به مرز 2 میلیون تن می‌رسد که باعث می‌شود سهم استان زنجان از تولید فولاد در کشور به 10 درصد برسد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet