هدر موبایل
1389/08/20 12:41:00
سرویس اقتصادی
رئیس کمیسیون اصل 44 قانون اساسی:

انتخاب شهردار از سوی وزارت کشور مغایر با قانون اساسی است

**نماینده اصفهان طرح انتخاب شهرداران شهرها توسط وزارت کشور و استانداری‌ها را مغایر با اصل ۴۴، قانون خدمات کشوری و برنامه چهارم دانست و گفت: طرح جدیدی که ارائه شده است با هدفی که طراحان طرح اولیه داشتند در تضاد کامل و حتی نقطه مقابل آن است.

"حمیدرضا فولادگر" نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی درگفتگو با روزنامه نسل فردا با اشاره به تفاوت‌های طرح پیشنهادی انتخاب مستقیم شهردار توسط مردم و طرح کنونی مبنی بر انتخاب شهرداران از سوی وزارت کشور افزود:در طرح جدید مطرح شده است که اگر شوراها سه بار به فرد معرفی شده از سوی وزارت کشور یا استاندار رأی اعتماد ندهند انتخاب شهردار معرفی شده، مثبت تلقی می‌شود و این نقطه مقابل طرح اولیه است.

وی درباره دیگر دلایل مخالفت خود با این طرح گفت: مورد دیگر این است که شهرداری‌ها موسسات عمومی غیردولتی هستند. زیر پوشش دولت قرار گرفتن شهرداری‌ها افزایش مستقیم تصدی‌گری دولت است که مغایر با قانون است. همچنین اعتقاد داریم نه تصمیم انتخاب مستقیم شهردار توسط مردم و نه این طرح جدید انتخاب شهردار توسط وزارت کشور و استاندار هیچکدام اقدام مثبتی نیستند.

 فولادگر تاکید کرد: آنچه که درست است کاری است که در حال حاضر انجام می‌شود و وظیفه انتخاب شهردار بر عهده شوراهاست. حالا اگر شورای شهری مشکلی دارد یا ما ایرادی نسبت به آن داریم باید نظارت بر شورا بیشتر شود و مشکل شورا برطرف شود. ما نباید نهاد شوراها را تضعیف کنیم. نماینده مردم اصفهان در ادامه صحبت‌های خود نیز با اشاره به انتخاب دوباره علی لاریجانی به ریاست فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: ایشان نیز یکی از سلایق اصولگرایان است و با این انتخاب ما باز هم شاید وحدت اصولگرایان بودیم که تأمین شد. البته انتقاداتی را هم که وجود دارد و مطرح می‌شود باید شنید و پس از آن فراکسیون را تقویت کرد.

فولادگر تاکید کرد: همین اقدامی که اعضای فراکسیون انجام دادند و به دکتر لاریجانی رأی یکپارچه دادند نشان‌دهنده وحدت اصولگرایان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet