خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/20 12:39:00
سرویس اقتصادی
محمدی:

رویکرد لایحه برنامه پنجم توسعه فرهنگی است

**نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون درباره ویژگی‌های برنامه پنجم توسعه که لایحه آن مدتی است که در صحن علنی مجلس بررسی می‌شود، گفت: رویکرد این برنامه فرهنگی است.

"بهمن محمدی "نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با روزنامه نسل فردا در توضیح این مسئله اظهار داشت: تکیه لایحه برنامه پنجم توسعه بیشتر بر مسایل فرهنگی است ولی نسبت به مسایل اقتصادی، زیربنایی، کشاورزی، صنعت و مسایل اجتماعی هم بی‌توجه نیست. البته به بیمه‌ها مخصوصاً تأمین اجتماعی و همین‌طور مسایل مربوط به ایثارگران التفات زیادی شده است. همچنین در بخش بهداشت و درمان، توجه خیلی شایانی شده تا نسبت به گذشته این بخش بیشتر مورد توجه قرار گیرد. با تمام این احوال رویکرد آن فرهنگی است و طوری تعریف شده تا تمام پروژه‌های بزرگ پیوست فرهنگی داشته باشند، از این منظر توجه به مسایل فرهنگی در  رأس امور برنامه پنجم توسعه است.

محمدی درباره موارد اختلافی دولت و مجلس در بررسی این لایحه نیز گفت: قبلاً نشست‌هایی برگزار شد تا کمتر مسایل اختلافی عنوان شود ولی به هر حال در مجلس به همه موارد دقت می‌شود و ممکن است مواردی پیش بیاید که مورد توافق طرفین نباشد، اما به هر حال با رأی اکثریت مجلس این موضوع برای دولت اجرایی می‌شود.

نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر و چادگان درباره تأمین سوخت در زمستان نیز در حوزه انتخابیه‌اش گفت: به نظر نمی‌رسد مشکلی برای تأمین سوخت مورد نیاز مردم منطقه وجود داشته باشد ولی به هر حال در این حوزه روستاهایی هستند که هنوز گازرسانی نشده‌اند و یا بعضی آن‌قدر صعب‌العبور و دور هستند که به راحتی نمی‌شود گازرسانی کرد ولی بیشتر روستاها الحمدلله از نعمت گاز برخوردارند. این حوزه انتخابیه منطقه پراکنده‌ای است و روستاهای زیادی از جمله 220 روستا در این منطقه هست که بیشتر آنها گازرسانی شده و تعدادی هم در حال گازرسانی هستند که امیدواریم تا قبل از پایان سال گازرسانی برای آنها به اتمام برسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet