شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/20 12:53:00
سرویس سیاسی
ابراهیمی با اشاره به ازسر گیری مذاکرات هسته‌ای

پایبندی به نتایج ازخود مذاکرات مهم‌تر است

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ شرطی را در مذاکرات هسته‌ای نخواهد پذیرفت،خاطرنشان ساخت: گروه۱+۵ به جای مشکل تراشی باید به ایران برای رسیدن به اهداف هسته‌ای کمک کند چرا که فعالیت‌های ما قانونی و در چارچوب مقررات آژانس در حال انجام شدن است.

"حسین ابراهیمی" نماینده بیرجند درگفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به اعلام آمادگی گروه 1+5 برای از سرگیری مذاکرات اظهار داشت: استراتژی جمهوری اسلامی ایران در موضوع هسته‌ای شفاف و روشن است و بارها اعلام کرده است که هیچ شرطی را در فعالیت‌های هسته‌ای نمی پذیرد،ازاین رو خود این گروه این بار برای از سرگیری مذاکرات اعلام آمادگی کرده است.

وی با تاکید بر صلح آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران گفت: ما غنی سازی را هیچ گاه متوقف نمی کنیم و چرخه سوخت را ادامه می دهیم و به همان شعار همیشگی یعنی" انرژی صلح آمیز هسته‌ای برای همه، سلاح هسته‌ای برای هیچ کس " پایبندیم.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه پایبندی به نتایج مذاکرات از خود مذاکرات مهم تر است، خاطرنشان ساخت: وقتی دو طرف پای میز مذاکره می نشینند باید به نتایج حاصل از آن هم پایبند باشند و این گونه نباشد که گروه 1+5 مستکبرانه برخورد کند و اگر خواست و هدفش محقق نشد یک جانبه مذاکره را لغو کند.

 ابراهیمی با اشاره به اینکه دولت‌های غربی باید واقعیت ایران هسته‌ای را بپذیرند، تصریح کرد: گروه1+5 به جای مشکل تراشی باید به ایران برای رسیدن به اهداف هسته‌ایش کمک کند چرا که فعالیت‌های ما قانونی و در چارچوب مقررات آژانس در حال انجام شدن است.

رییس شورای داوری فراکسیون اصولگرایان ادامه داد: تجارب گذشته این کشورها را به تدبیر تازه واداشته است و آنها امروز متوجه شده‌اند که فشارهای قطعنامه‌ای، تحریمی و تهدیدی ملت ایران را تسلیم نخواهد کرد و ما تا رسیدن به حقوق قانونی‌مان این مسیر را با تلاش و جدیت دنبال خواهیم کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet