هدر موبایل
1389/08/20 14:26:00
سرویس اقتصادی
نماینده مردم بابل:

تسریع در گازرسانی به روستاها نیازمند تسهیلات بانکی است

**کشور ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گاز در جهان است، اما متأسفانه با وجود این ظرفیت بسیاری از روستاهای کشور همچنان از نعمت گاز بی‌بهره‌اند. اکنون با فرارسیدن فصل سرما پیگیری‌ها برای گازرسانی به‌ویژه در مناطق روستایی افزایش و اعتبارات ویژه‌ای برای تسریع در این امر اختصاص یافته است. نکته قابل توجه دیگر در این زمینه بهره‌گیری از چوب درختان جنگلی به عنوان سوخت جایگزین در استان مازندران است که این امر زمینه نابودی جنگل را فراهم می‌سازد. در این گفت‌و‌گو نماینده مردم بابل درباره گازرسانی به این حوزه انتخابی،

"محسن نریمان"نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، درباره روند گازرسانی به روستاها گفت: امسال شرکت گاز را موظف کردیم تا با بهره‌گیری از تسهیلات بانکی گازرسانی را توسعه دهد، به‌ویژه آنجا که سطح گازرسانی کمتر از متوسط کشوری است.

وی افزود: علی‌رغم شفاف بودن قانون متأسفانه بسیاری از استان‌ها از جمله مازندران همچنان با مشکلات جدی در این زمینه روبه رو هستند. ما برای کاهش این مشکلات پیگیری‌های متعددی انجام دادیم تا به بانک‌ها بقبولانیم که برای تسریع در این زمینه تسهیلات بدهند. در حال حاضر روند گازرسانی به کندی صورت می‌گیرد، اما در صورت تزریق این تسهیلات مازاد بر منابع شرکت گاز، این امر با شتاب قابل‌توجهی عملیاتی خواهد شد.

نماینده مردم بابل با اشاره به حوزه انتخابی خود گفت: اکنون در بسیاری از روستاهای بانکی، شاه لوله‌‌های گاز نصب و اجرا شده است و برای ایجاد شبکه‌های روستایی، نیاز جدی به تسهیلات بانکی داریم. گاز‌رسانی به این حوزه انتخابی پایین‌تر از حد متوسط استانی است. برای جبران این امر جلسات متعددی را با مدیران عامل شرکت گاز و بانک‌ها برگزار کرده ایم. همچنین ملاقات‌هایی نیز با وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی داشته‌ام. اکنون از نظر کارهای بروکراتیک مشکلی نیست، بلکه تنها افزایش اهتمام بانک‌ها زمینه‌ساز برخورداری روستاها از نعمت گاز خواهد بود.

ضرورت گازرسانی به روستاهای حاشیه جنگل

نماینده مردم بابل در ادامه با اشاره به ضرورت گازرسانی به روستاهای حاشیه جنگل گفت: یکی از آیتم‌هایی که مسئولان را ترغیب می‌کند شبکه‌های گازی را به روستاهای حاشیه جنگل و حتی داخل جنگل ببرند، حفظ محیط زیست و جنگل‌هاست.

محسن نریمان ادامه داد: ما دومین منبع گاز دنیا را در اختیار داریم و حیف است که مردم در روستاها برای تأمین منابع گرمایی به سراغ جنگل‌ها بروند و از چوب آنها استفاده کنند.

وی افزود: به همین دلیل گازرسانی به روستاهای حاشیه جنگل ضرورت و اهمیت ویژه‌‌ای دارد و حفظ جنگل مهمترین انگیزه برای گازرسانی به این مناطق است. در این زمینه هم امیدوارم با تخصیص تسهیلات بانکی شاهد شتاب بیشتری باشیم.

ایجاد 23 هزار فرصت شغلی در سال 89

موضوع دیگری که نماینده مردم بابل به آن اشاره می‌کند، بحث اشتغال در مازندران و ضرورت ایجاد صنایع پایدار است.

محسن نریمان، عضو کمیته اشتغال استان مازندران درباره فعالیت‌های این کمیته گفت: خوشبختانه با انتخاب طاهایی، استاندار فعلی مازندران فعالیت‌های این کمیته پررنگ‌تر شده که ایجاد 23 هزار فرصت شغلی در سال جدید در استان بیانگر این مسئله است.

این نماینده افزود: این آمار مثبت است، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

نریمان با اشاره به آماری که چندی پیش بیکاری در مازندران را تک رقمی نشان می‌داد، گفت: این آمار با اعتراض جدی ما روبه رو شد. در حال حاضر بیشترین مطالبات مردم در دیدار حضوری با نمایندگان، ایجاد اشتغال است. از سوی دیگر تلاش ما این است که در پایان برنامه پنجم توسعه بیکاری را به 7 درصد برسانیم. اکنون قرار شده است با بررسی مجدد میزان واقعی بیکاری در مازندران گزارش شود.

این نماینده با بیان ضرورت توجه جدی به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ادامه داد: برای ایجاد اشتغال پایدار امید ما به بخش خصوصی است.

به عنوان نماینده مردم پیگیری‌های متعددی را برای جذب مشارکت بخش خصوصی انجام داده‌ایم.

از سوی دیگر از آن جا که عضو فراکسیون سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی مجلس هستم، تلاشم این است تا از طریق جلب مشارکت بخش خصوصی بسترهای جدیدی را برای اشتغال فراهم سازم.

نریمان در پایان گفت: البته استکبار جهانی هم بیکار ننشسته و با انواع تحریم‌ها و توطئه‌ها سنگ‌اندازی می‌کند، اما باید این امر با برنامه‌ریزی مدبرانه مرتفع شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet