هدر موبایل
1389/08/21 11:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
کرمی‌راد:

1+5 با دستور کار جدید وارد مذاکره شود

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی معتقد است هدف غرب در مذاکرات ۱+۵ با ایران وقت کشی است.

محمد کرمی راد در گفتگو با مهر درباره چارچوب مذاکرات تیم ایران با گروه 1+5 گفت:  به نظر می رسد غرب مذاکره برای مذاکره می خواهد و دنبال وقت کشی یا اهداف خاص دیگری است.

وی خطاب به تیم مذاکره کننده ایران گفت: باید به گونه ای مباحث و موضوعات در مذاکرات مهندسی شود که از روند وقت کشی و پرداختن به اتهامات واهی جلوگیری شده و سمت و سوی مذاکرات در جهت خواسته های قانونی جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به نمایندگان گروه 1+5 در مذاکرات پیش رو توصیه کرد که برای نتیجه بخش بودن مذاکرات بهتر است با دستور کار جدیدی در آن حاضر شده و از طرح سخنان قبل که منتهی به بن بست در توافقات شد، اجتناب کنند.

کرمی راد تاکید کرد : مذاکره با گروه 1+5 ابتدا باید از مشترکات آغاز شود و سپس موارد اختلافی با در نظر گرفتن خط قرمز های نظام مرتفع شود.

وی در ادامه گفت: شاید یکی از روش های کار آمد برای ادامه مذاکرات دخیل کردن چند کشور دیگر درمذاکره با 1+5 باشد و حضور نماینده ای از آژانس در این مذاکرات می تواند به رفع برخی از ابهامات کمک کند.

کرمی راد تاکید کرد: دولت به هیچ وجه حق ندارد از حقوق مسلم کشورمان در داشتن چرخه کامل سوخت هسته ای و فناوری صلح آمیز کوتاه بیاید و نماینده ایران برای این منظور در این مذاکرات حضور می یابد که به ابهامات واقعی این کشورها درباره فناوری هسته ای ایران را پاسخ دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet