هدر موبایل
1389/08/22 10:17:00
سرویس صحن

شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی تشکیل می‌شود

**با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و تعاونی به‌منظور تبادل نظر و تسهیل فعالیت‌های اقتصادی این بخش‌ها تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی صبح روز شنبه 22 آبان ماه ماده 68مکرر 6 لایحه برنامه پنجم توسعه کشور را تصویب کردند.

نمایندگان این ماده را با 154 رای موافق، 10 رای مخالف و 4 رای ممتنع به تصویب رساندند.

بر اساس ماده 68مکرر6که به تصویب نمایندگان مجلس رسید، به‌منظور تبادل نظر دولت و بخش‌های خصوصی و تعاونی و تسهیل فعالیتهای اقتصادی این بخش‌ها، بررسی و رفع موانع کسب و کار و اتخاذ تصمیم مؤثر برای اقدامات لازم در چهارچوب قوانین و مقررات موجود و ارائه پیشنهادها و راهکارهای اجرایی مناسب به مراجع ذی‌ربط، شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی تشکیل می‌شود.

بنابر همین گزارش،‌ این شورا با ترکیبی متشکل از وزیر امور اقتصادی و دارایی به عنوان رئیس شورا، رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، وزرای صنایع و معادن، تعاون، بازرگانی، جهاد کشاورزی، کار و امور اجتماعی، نفت، نیرو، دو نفر از معاونان قوه قضائیه به انتخاب رئیس قوه، روسای کمیسیون‌های اقتصادی، برنامه و بودجه و محاسبات،  صنایع و معادن و کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، دبیرکل اتاق تعاون جمهوری اسلامی ایران، شهردار تهران و هشت نفر از مدیران عامل شرکتهای برتر خصوصی و تعاونی از بخشها و رشته‌های مختلف، شکل خواهد گرفت.

بر اساس تبصره یک ماده 68 مکرر 6، نحوة انتخاب هشت نفر از مدیران عامل شرکت‌های برتر خصوصی و تعاونی از بخشها و رشته‌های مختلف و چگونگی تشکیل جلسات که حداقل هر پانزده روز یکبار برگزار می‌گردد و ارائة پیشنهادها و گزارش‌ها طبق دستورالعملی است که در نخستین جلسة شورا تهیه می‌شود.

در تبصره دو این ماده نیز محل دبیرخانه این شورا بدون دریافت کمک از دولت در اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران تعیین شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet