هدر موبایل
1387/04/03 11:45:00
سرویس اقتصادی
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

محدود کردن زمان کار اصناف نباید مانع تامین مایحتاج مردم باشد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به پیشنهاد تعطیلی اصناف در ساعات اولیه شب گفت: باید در این زمینه برنامه ریزی دقیقی صورت بگیرد تا ضمن صرفه جویی انرژی، نارضایتی عمومی و جلوگیری از امکان استفاده از فرصت ها جهت تامین مایحتاج مردم به وجود نیاید.

"غلامرضا مصباحی مقدم" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص پیشنهاد تعطیلی اصناف در ساعات ابتدای شب گفت: اگر ساعت کاری اصناف به گونه ای تنظیم شود که زمان آنها در روشنایی روز سپری شود صرفه جویی قابل توجهی از لحاظ انرژی خواهیم داشت.

وی در ادامه افزود: اشتغال به کار مغازه ها و فروشگاه ها تا دیر وقت موجب افزایش هزینه های مصرف برق خواهد شد و محدود کردن آن موجب کاهش خواهد بود.

نماینده تهران تصریح کرد: (البته) نباید از نیاز مردم غافل ماند و باید شرایط مردم و کارمندانی که در بعد از ظهر تعطیل می شوند و با خانواده خود برای خرید روزانه می روند را نیز در نظر گرفت. باید در این زمینه  برنامه ریزی دقیقی صورت بگیرد تا ضمن صرفه جویی انرژی، نارضایتی عمومی و جلوگیری از امکان استفاده از فرصت ها جهت تامین مایحتاج مردم به وجود نیاید.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: وزارت نیرو و دولت باید در خصوص قطعی برق و کاهش مصرف انرژی در زمستان سال گذشته سدها و آب ذخیره شده در پشت سدها را به گونه ای تنظیم می کردند که در حال حاضر ما امکان استفاده از برق آبی بیشتری را داشته باشیم.

وی اظهار داشت: صرفه جویی در مصرف انرژی باید از فصل زمستان مطرح می شد تا مردم نیز در تابستان نسبت به موضوع دارای حساسیت کافی باشند و در این خصوص همراهی لازم را مبذول دارند.

رئیس کمیسیون اقتصادی در پایان خاطرنشان ساخت: نباید به گونه ای به مسایل بپردازیم که در واپسین لحظات که به مشکل روبرو می شویم با سهمیه بندی در مصرف برق مشکل کمبود آن را حل نماییم بلکه باید برنامه ها را کارشناسانه تر از قبل تعیین نماییم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet