هدر موبایل
1387/04/03 15:22:00
سرویس بین الملل

دیدار نماینده سازمان ملل در امور مواد مخدر با عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس

روبرتو آربیتریو - نماینده دفتر مقابله با مواد مخدر و جرائم سازمان ملل متحد، روز دوشنبه با محمدابراهیم نکونام عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در این ملاقات نکونام با اشاره به تلاش های جمهوری اسلامی در همکاری با سازمان ملل متحد در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و تقدیم شهدای زیادی از نیروهای نظامی و انتظامی کشور در سال های اخیر گفت: قوای سه گانه کشور با همکاری یکدیگر و اهتمام کافی در جهت مقابله با قاچاق مواد مخدر تلاش نموده اند و از اقدامات سازمان ملل در این زمینه حمایت می نمایند.

وی ضمن ابراز حمایت مجلس شورای اسلامی از همکاری های مشترک در زمینه تقویت و تجهیز مرزها و مبارزه با جرایم سازمان یافته (تروریسم) بر استمرار این همکاری ها تاکید کرد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش فزاینده تولید مواد مخدر در افغانستان در سال های اخیر و رشد بی سابقه آن اظهار داشت: جای تعجب است با توجه به حضور نیروهای اشغالگر به سرکردگی ایالات متحده آمریکا و انگلیس در افغانستان، نه تنها از کشت مواد مخدر جلوگیری نشده بلکه هر سال روند رو به رشد آن استمرار دارد.

در ادامه این دیدار روبرتو آربیتریو، با تقدیر از اقدامات موثر جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: تلاش های ایران در زمینه مبارزه با مواد مخدر در سطح جهان استثنایی است و ایران نقش محوری در مبارزه با قاچاق مواد مخدر در سطح جهان را برعهده دارد.

وی ابراز امیدواری کرد تجربیات جمهوری اسلامی ایران در زمینه مبارزه با تولید و قاچاق مواد مخدر در اختیار سایر کشورها قرار گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet