هدر موبایل
1387/04/03 19:16:00
سرویس سیاسی

رییس مجلس: مدیران قم باید در زمینه‌ شناسایی سنت‌های اسلامی نمونه باشند

رییس مجلس خطاب به مدیران کل و مسئولان استان قم گفت: باید مدیران شهر قم در زمینه‌ شناسایی سنت‌های اسلامی و گام برداشتن براساس آن نمونه باشند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، رییس مجلس شورای اسلامی عصر امروز دوشنبه با حضور در جلسه شورای اداری استان قم گفت: ما به عنوان مسئولین شهر قم باید برای پیشرفت این استان تلاش کنیم.

علی لاریجانی در ادامه گفت: مسئله آب قم دغدغه خاطری است برای من و از مقام معظم رهبری

خواستم تا ایشان برای رفع این مشکل کمک کنند تا به زودی حل شود.

وی پروژه های شهرک صنعتی شهر قم و حرم تا حرم را از دیگر پروژه های مهم استان برشمرد.

رییس مجلس اظهار داشت: انقلاب اسلامی شهدای بسیاری دارد از جمله شهید بهشتی که فقدان وی بار سنگینی بر دوش ما خواهد بود و باید ببینیم شهدا از ما چه مطالباتی دارند.

رییس مجلس در ادامه این جلسه افزود: اگر به سنت اسلامی رجوع کنیم اینطور استنباط می شود که انقلاب ما یک انقلاب الهی است و این ظرفیت بزرگ به جهت رهبری نایب امام عصر (عج) برای کشور ما ایجاد شد که در پناه ولی خدا حرکت کنیم و به همان میزان هم باید انتظارات مردم و ملت‌های مسلمان جهان را به عنوان یک سمبل برآورده سازیم.

وی  همچنین تصریح کرد: آرمان‌های انقلاب ریشه در سنت اسلامی دارد و انتظار این است برای این‌که این آرمان ها درست منتقل شود، پایداری و جانفشانی داشته باشیم و در این راه ما نباید دچار تردید شویم، زیرا انتظار شهدا از ما حفظ آرمان‌ها و پیگیری مقاصد آنها است.

لاریجانی افزود: من به همه مسئولین پیشنهاد می کنم برای آن‌که بدانید چه میراثی داریم و چگونه آن را دنبال کنیم، در معارف اسلامی رسوخ یافته و آن میراث را درست بشناسید و با فرهنگ اسلامی آشنا شوید، چرا که این کمک می کند تا اگر بخواهیم گامی برداریم استوار برداشته شود.

وی با اشاره به ابلاغ سند چشم‌انداز از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی و رهنمودهای ایشان در این زمینه گفت: این چشم‌انداز دورنمای بزرگی است و رسیدن به آن رسالت بزرگ‌تر. سرنوشت ایران و انقلاب در تحقق سند چشم‌انداز است و ما تا رسیدن به آن چشم‌انداز فاصله‌ زیادی داریم، البته بستر لازم برای برخی وجوه آن آماده است، ولی در برخی از وجوه تا آن حد مطلوب فاصله داریم و محقق شدن آن وجوه در گرو حرکت عقلانی و تاملات فکری است.

لاریجانی همچنین به مقوله‌ عدالت اشاره کرد و گفت: مقوله‌ عدالت چیزی نیست که امروز دنیا به آن توجه نکند و مکاتب مختلفی در رابطه با مساله‌ عدالت در جهان به وجود آمده است. عنصر عدالت عنصری کلیدی است و هرچه نفوذ سخنان انقلابی بیشتر شود، انتظار برای ساخت ایران آباد بیشتر می‌شود.

وی تاکید کرد: یک رکن عدالت اجرای قانون است و ما باید به اجرای قانون به عنوان یک میثاق دینی بنگریم . مدینه عادله مدینه ای است که بسترسازی لازم را برای بالفعل شدن نیروهای بالقوه فراهم کند.

دکتر لاریجانی گفت: سمت گیری دولت همواره باید به سمت محرومین باشد، طوری که همه مردم احساس کنند نسبت به مواهب حکومت یکسان نگریسته می شود.

در پایان این جلسه بنا به درخواست مسئولین استان مقرر شد تا این جلسه فصلی یکبار با حضور رییس مجلس برگزار شود که رییس مجلس در این خصوص قول مساعد داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet