هدر موبایل
1389/08/23 11:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
گرنمایه‌پور عنوان کرد:

بررسی راهکارهای مهار نقدینگی در کمیسیون برنامه و بودجه

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به راهکارهای مهار نقدینگی درسال ۸۹ و ۹۰ گفت: زمینه سازی حمایت از گسترش واحدهای اقتصادی و تولیدی به کار انداختن این واحدها، جهت ساخت زیرساخت های مشارکتی با مشارکت بخش خصوصی از برنامه های مهم و راهکارهای مهار نقدینگی است که بزودی در کمیسیون برنامه و بودجه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

اصغر گرانمایه پور نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اینکه نرخ رشد نقدینگی باید در سطوح پایین حفظ شود گفت: با توجه به فعال شدن بخش تولید کشور و سرعت گردش پول در بخش تولید می توان نسبت به مقابله با رکود احتمالی در اقتصاد اقدامات شایانی صورت داد.

وی در ادامه با بیان لزوم تعادل در بازار عرضه و تقاضا افزود:زمینه سازی برای حمایت از گسترش واحدهای تولیدی و اقتصادی،واحدهای بزرگ معدنی،تولید کشاورزی و گسترش واحدهای صنایع دستی، کارخانه جات بزرگ و کوچک صنعتی و موجب مهار و کاهش نقدینگی خواهد شد.

گرانمایه پور توزیع و عرضه اوراق مشارکت را از دیگر راهکارهای مهار نقدینگی دانست و اظهار داشت: توزیع و عرضه اوراق مشارکت که در قانون بودجه 89 پیش بینی شده است از مهمترین راهکارهای مهار نقدینگی درسال 89 و 90 می باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet