شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/04/04 11:32:00
سرویس کمیسیون ها

اولین جلسه کمیسیون امنیت ملی با حضور وزیر امور خارجه برگزار شد

وزیر امور خارجه با حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت تحولات هسته ای پرداخت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، کاظم جلالی با اعلام این خبر گفت: در اولین جلسه کمیسیون امنیت ملی که با حضور وزیر امور خارجه تشکیل شد مباحث مختلفی از جمله آخرین وضعیت پرونده هسته ای ایران و گفتگوهای صورت گرفته در سفر اخیر سولانا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه آقای متکی گزارشی از فعالیت های وزارت امور خارجه در عرصه های مختلف به کمیسیون ارائه کردند. امضای کمیسیون نیز نقطه نظرات خود را در خصوص نحوه تعامل با این وزارتخانه بیان کردند و نهایتا مقرر شد جلسات ماهیانه بین اعضای این کمیسیون و وزارت خارجه به شکل منظم برگزار شود.

نماینده شاهرود خاطرنشان کرد: برداشت وزیر امور خارجه از سفر اخیر سولانا به تهران و گفتگوهای صورت گرفته، برداشت مثبتی بود و از نظر ایشان بحث های اخیر سولانا تعاملی تر از گذشته بود و ادبیات بکار گرفته شده نسبت به گذشته مثبت تر بود.

مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با عنایت به بسته پیشنهادی کشورمان و همچنین بسته پیشنهادی اروپایی ها در تلاش است که با پیگیری جدی حقوق هسته ای ملت ایران با تعامل مثبت روند برد - برد پرونده هسته ای را پیگیری کند.

وی گفت: در این جلسه همچنین آخرین تحولات مربوط به عراق، لبنان، افغانستان و مسایل منطقه و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

جلالی اظهار داشت: امروز نیز وزیر دفاع در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حاضر خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet