هدر موبایل
1387/04/04 17:20:00
سرویس فرهنگی

جلسه مجمع عمومی فراکسیون فرهنگیان با حضور علی لاریجانی تشکیل شد

رئیس مجلس خواستار نظارت درست اعضای فراکسیون بر حوادث در حوزه آموزش و پرورش و پیشگیری از به وجود آمدن مشکلات پیش رو شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه مجمع عمومی فراکسیون فرهنگیان ضمن بیان این مطلب که مساله فرهنگ برای همه مهم است و این ریشه در باورهای دینی و انقلابی ما دارد، افزود: مسایل آموزش و پرورش امر مهمی است و جزء زیربناهای ساختن ایران توسعه یافته است.

وی با اشاره به موارد نابسامانی ها و مشکلات فرهنگیان از جمله، دیرهنگام بودن پرداخت معوقه ها و پرداخت سود سهام عدالت، گفت: فرهنگیان قشر ممتاز کشور هستند و در اکثر مواقع که کشور نیاز داشت آنها چه در حوزه خدمات و چه در حوزه جهاد پیشتاز بودند.

رئیس مجلس ضمن بیان توصیه هایی به اعضای فراکسیون فرهنگیان گفت: غالبا آموزش و پرورش در منابع جاری کمبود اعتبار دارد همچنین حجم نیروی انسانی هم در این حوزه زیاد است باید برای آن راه علاجی پیدا کرد. باید علاج مبنایی باشد.

رئیس مجلس گفت: مشکل در کجاست؟ بخشی از مشکل فرهنگیان ممکن است مدیریتی باشد اما این مشکل اساسی نیست، مشکل در حجم زیاد آموزش و رورش و کمبود منابع است، لذا باید راه حلی برای آن پیدا کرد.

لاریجانی افزود: سوالی که در برابر شما (اعضای فراکسیون فرهنگیان) مطرح می باشد این است که با این پدیده گسترش زیاد آموزش و پرورش و کمبود منابع چگونه باید عمل نمایید و چگونه بار ستادی آموزش و پرورش را کم کنیم.

وی گفت: برخی از گله مندی ها از نحوه اداره آموزش و پرورش مطرح است. انتظار است سیستم نظارتی پر تحرک و شفافی را طراحی کنید، اگر برخی از نظارت ها شفاف شود این عمل از مشکلات مشابه پیشگیری می کند.

رئیس مجلس در خاتمه سخانش گفت: من نیز بر روی مشکلات معلمان حساس هستم و منتظرم که یک نگاه نو و جدید را برای وضعیت معلمان و نحوه تعامل وزارتخانه بشنویم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet