شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/04/04 22:36:00
سرویس سیاسی
لاریجانی تاکید کرد:

نقش مهم زنان در کسب شخصیت متعالی مردان

علی لاریجانی با اشاره به توصیه حضرت زهرا(س) در کسب روحیه جهادی تاکید کرد: امروز کشورهایی که با جهاد انس دارند عزتمند هستند در حالی که در کشورهای همسایه که نسبت به جهاد غفلت دارند تصمیم گیری از آنان گرفته شده است اما انقلاب اسلامی با تجدید روحیه جهاد در جهان عزتمند است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز سه شنبه با حضور در مراسم بزرگداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه(س) و روز زن که با حضور زنان کارمند، همسران نمایندگان و نمایندگان زن مجلس برگزار شد، به ایراد سخن پرداخت. 

وی با اشاره  به شخصیت والای حضرت فاطمه(س) اظهار داشت: مهم این است که در کسانی که اگر چنین شخصیتی برای ما مسلمانان که حب اهل بیت داریم خداوند این ودیعه را قرار داد این یک افتخار است که بار مسئولیت سنگینی را بر دوش ما قرار می دهد.

لاریجانی در ادامه سخنانش اضافه نمود: خداوند فرموده است  اگر عالمیان می خواهند سعادتمند باشند باید به این شخصیت های اهل بیت تمسک جویند و هر کس از آنها دوری گزیند به رو در آتش می افتد اگر تمسک بجوییم نجات یافته ایم، اما اگر غفلت کنیم حال که رسالت تکمیل و به ما ارزانی گردیده سنگینی بار عقاب آن برای ما زیاد است .

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایمان راسخ داشتن نکته ای است که فاطمه زهرا(س) از ما می خواهد و می فرماید خداوند ایمان را برای تطهیر روح شما در شرک به شما اعطا کرده است. بنابراین اولین گام این است که ایمان راسخ داشته باشیم.

وی افزود: اعتقاد به معاد و پاداش و مجازات اخروی نکته دیگری است که حضرت زهرا(س) به آن تاکید دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: فاطمه زهرا(س) در مورد انس با قرآن می فرماید: کجا می روید در حالی که کتاب خداوند در میان شماست، انس قرآن تاکیدی است که حضرت زهرا(س) در یکی از خطبه های خود بر آن اصرار دارد.

وی با اشاره به سفارش حضرت فاطمه(س) به داشتن روحیه جهادی یادآورشد: امروز کشورهایی که جهاد از بین آنها رفته، حقیر شده اند اما کشورهایی که با جهاد انس دارند عزتمند هستند. درکشورهای همسایه ما می بینیم که نسبت به جهاد غفلت دارند و خودشان تصمیم نمی گیرند اما انقلاب اسلامی با تجدید روحیه جهاد در جهان عزت کسب کرده است و به دلیل مجاهدت مردم ما این انقلاب همیشه سرافراز است.

وی افزود: به ما ضربه وارد کردند اما جامعه اسلامی ما ایستادگی کرد. نمی گوییم مشکل نیست اما روی پای خود ایستاده ایم و کسی به مردم ایران فرمان نمی دهد. شما امروز به برکت مجاهدت فی سبیل الله توانستید سر پای خود باشید.

رئیس مجلس شورای اسلامی به همسران نمایندگان مجلس حاضر درمراسم  یادآور شد: به دلیل سنگینی مسئولیت نمایندگان مجلس و وقت گیر بودن این وظایف همچنین نیاز به تفکر، تعمق و مشورت در امور، همسران نمایندگان باید بیش از سایر بانوان بارها و مسئولیت زندگی بر دوش بکشند تا آنها بتوانند به نحو احسن به ایفای وظیفه نمایندگی خود بپردازند.

وی افزود: انقلاب اسلامی به خاطر مجاهدت مردان و زنان ما همچنین ایستادگی آنان توانسته  امروز سرافراز و مستقل باشد و دموکراسی ارمغان این مجاهدت و ایستادگی است.

لاریجانی درادامه سخنان خود با بیان اینکه همیشه قدردان زحمات همسرم هستم، اظهار داشت: در این 30 سال که ازدواج کرده ایم بار اصلی مسئولیت و تربیت فرزندان بر دوش ایشان بوده و همواره صمیمانه قدردان ایشان هستم و می دانم شما نیز زحمات زیادی می کشید.

وی با بیان اینکه همیشه همسران تاثیر زیادی در تحول شخصیت مردان دارند یادآور شد: زنان نقش زیادی در کسب شخصیت متعالی مردان دارند و همچنین به دنبال این نقش در اداره کشور نیز نقش موثری دارند زیرا آسایش همسران خود را برای ایفای وظیفه آنان فراهم می کنید.

نمایندگی فقط مربوط به حوزه فرد منتخب نیست وی وقتی از شهر خود برخاست و به خانه ملت آمد نماینده کل ملت ایران است . به همین دلیل باید وقت زیادی برای انجام وظایف خود داشته باشد.

لاریجانی با اشاره به دیدار نمایندگان با مقام معظم رهبری گفت: ایشان به نمایندگان مجلس انس با قرآن را توصیه کردند، همچنین تاکید کردند زندگی مردمی داشته باشید و شما (همسران نمایندگان) در ایجاد چنین شرایطی موثر هستید. وی افزود: البته ما هم وظیفه داریم تا شرایط یک زندگی آبرومندانه را برای شما فراهم کنیم شما یک وظیفه دارید و ما هم یک وظیفه دیگری داریم و واقف به وظیفه خود هستیم.

رئیس مجلس تصریح کرد: امیدوارم با اراده مستحکم راه اولیا و فاطمه زهرا(س) را به خوبی بپیمایید و شرایطی را فراهم کنید تا همسران شما دراین دوره 4 ساله بتوانند با دقت به تصمیم گیری برای شرایط اقتصادی کشورکه مسئله مهم وکلیدی  است بپردازند و برای آن وقت بگذارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet