ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/08/24 11:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
اکبریان:

برخی وزارتخانه‌ها به استانداری البرز مدیر تحمیل می‌کنند

**نماینده کرج در مجلس از تلاش برخی وزارتخانه‌ها برای تحمیل مدیر به استانداری البرز انتقاد کرد.

عزیز اکبریان نماینده کرج و عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به گذشت چند ماه از تشکیل استان البرز با مرکزیت کرج ابراز امیدواری کرد که وزارت کشور و رئیس جمهور نسبت به قطعیت استاندار البرز، هرچه زودتر تصمیم‌گیری کنند، چرا که ادامه روند سرپرستی در استانداری البرز خوشایند نیست.

وی افزود: استان البرز، استان نوپایی است و نیاز به زیرساخت‌ها و مدیران قوی و توانمند دارد، باید در همین آغاز راه با پشتیبانی دولت و مردم استان، تلاش بیشتری برای تحقق آرمان‌ها صورت بگیرد تا شیرینی تشکیل استان روز به روز در کام مردم بیشتر از پیش شود.

نماینده کرج در مجلس از آن‌چه که تحمیل برخی مدیران کل از سوی وزارتخانه‌ها به استانداری البرز می‌خواند انتقاد کرد و گفت: در شرایط کنونی استانداری به مدیرانی توانمند نیازمند است.

اکبریان اظهار داشت: شایسته سالاری باید در انتصابات حاکم باشد و این نکته جدای از این است که بومی‌بودن استاندار می‌تواند یک امتیاز و ویژگی مثبت برای استاندار آینده تلقی شود البته رعایت مسئله شایسته سالاری می‌تواند آینده خوبی را برای استانداری استان البرز ترسیم کند.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس در ادامه متذکر شد که توجه ویژه وزارت کشور به استان تازه تأسیس البرز می‌تواند موجبات پیشرفت و رشد استان را فراهم کند اما در حال حاضر ادامه روند فعلی به صلاح نیست.

اکبریان با بیان اینکه مدیران استانی باید شایسته، توانمند و آشنا به مشکلات مردم باشند گفت: با توجه به اینکه در استان البرز جمعیتی حدود 2 میلیون و 600 هزار نفر سکونت دارند، نیاز استان به مدیران توانمند یک ضرورت است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: برخی مدیران کل در حال حاضر توانایی اداره حتی یک اداره معمولی استان را هم ندارند و متأسفانه آنها به استان تحمیل ‌شده‌اند به نحوی که حتی مقاومتی هم از سوی سرپرست استانداری که باید از وقوع چنین تحمیلاتی جلوگیری کند، دیده نمی‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet