ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/08/24 12:44:00
سرویس فرهنگی
امروز برگزار می‌شود

رونمایی از فهرست‌واره دست‌نوشته‌های ایران با حضور رییس مجلس

**مراسم رونمایی از مجموعه ۱۲ جلدی فهرست‌واره دستنوشته‌های ایران امروز دوشنبه ۲۴ آبان همزمان با دومین روز از هجدهمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با حضور "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی در کتابخانه مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

کتابخانه مجلس شورای اسلامی در این مراسم درکنار رونمایی از مجموعه فهرست‌واره دست‌نوشته‌های ایران اقدام به برگزاری سایر برنامه‌های خود در هفته کتاب نیز خواهد کرد، یکی از برنامه های این روز رونمایی از مجموعه‌ای از منشورات جدید کتابخانه خواهد بود که فهرست‌واره 12 جلدی دست‌نوشته‌های ایران (دنا) در صدر این کتاب‌ها خواهد بود.

مجموعه دوازده‌جلدی فهرست‌واره نسخه‌های خطی که در هفته کتاب رونمایی می‌شود، شامل معرفی بیش از 320هزار جلد کتاب خطی موجود در ایران است.

در کنار این مجموعه، از هشت عنوان کتاب دیگر مانند «اسناد فارس»، «شقائق النعمانیه»، «دیوان آذری»، «میرداماد»، «فهرست کتاب‌های چاپ سنگی کتابخانه‌ی مرحوم دکتر میرجلال‌الدین محدث ارموی» و «نصوص الکلم علی کتاب فصوص الحکم» نیز رونمایی می‌شود.

تجلیل از کتابداران و کارمندان برجسته کتابخانه و برگزاری نمایشگاهی از تازه‌های منتشره کتابخانه مجلس شورای اسلامی از دیگر اقداماتی است که انجام می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet