هدر موبایل
1387/04/05 11:38:00
سرویس صحن

هدایت خواه: رئیس مجلس از تذکرهای آیین نامه ای غیر مربوط به اداره جلسه جلوگیری کند

نماینده بویر احمد و دنا جلوگیری رئیس مجلس از تذکرهای آیین نامه ای غیر مربوط به اداره جلسه علنی را خواستار شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، ستار هدایت خواه در جلسه علنی روز چهارشنبه با استناد به مواد 182 و 192 آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: ماده 182 در مورد تذکرات آیین نامه ای است و  ماده 192 مربوط به تذکرات کتبی است ولی متاسفانه از این هر دو ماده تخلف می شود و هم وقت مجلس گرفته می شود هم حقوق نمایندگان پایمال می شود و هم تخلف از آیین نامه صورت می گیرد.

وی افزود: براساس ماده 182 شما نباید اجازه دهید تذکراتی که مربوط به اداره جلسه نیست اینجا مطرح شود. اما در جلسه قبل این اتفاق افتاد و در همین جلسه هم این اتفاق می افتد.

هدایت خواه گفت: به عنوان مثال گرچه من با تمام فرمایشات دکتر توکلی موافق هستم و تاکید بر آنها دارم ولی تذکر ایشان مربوط به اداره جلسه نبود.

نماینده بویراحمد و دنا تصریح کرد: در این 5 دقیقه ها که به تذکرات آیین نامه غیر مربوط به اداره جلسه اختصاص داده می شود می توان 200 تذکر کتبی نمایندگان را که طبق آیین نامه باید در جلسه آتی قرائت شود و بسیاری از آنها هم فوری است خواند.

وی خطاب به لاریجانی گفت: حضرتعالی چون این دو ماده را با هم نمی بینید هم وقت مجلس گرفته می شود و هم حقوق نمایندگان ضایع می شود و هم تخلف از آیین نامه صورت می گیرد.

لاریجانی در پاسخ به این تذکر اظهار داشت: تذکر شما وارد است. دوستان باید دقت کنند که تذکراتشان مربوط به جلسه باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet