شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1387/04/05 10:43:00
سرویس صحن

انتقاد فلاحت پیشه به عدم قرائت تذکرات کتبی نمایندگان

نماینده اسلام آباد غرب با بیان اینکه بر اساس ماده ۱۹۲ آیین نامه داخلی مجلس تذکر به رئیس جمهور یا وزیر باید در اولین جلسه علنی اعلام شود، نسبت به عدم قرائت تذکرات کتبی نمایندگان انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "حشمت الله فلاحت پیشه" در جلسه علنی روز چهارشنبه طی یک تذکر آیین نامه ای خطاب به رئیس مجلس گفت: خواهش من از شما این است که برای جلوگیری از هرگونه بدعتی اگر تذکری داده می شود طبق آیین نامه پاسخ بدهید که تذکر وارد هست یا نیست.

وی افزود: ماده 192 تاکید دارد که تذکری که به رئیس جمهور یا وزیر داده می شود در اولین جلسه علنی باید اعلام شود اما شما می فرمایید هیات رئیسه به این نتیجه رسید که سیمای مجلس بهتر شود؟

فلاحت پیشه خاطرنشان کرد: اگر آیین نامه سیمای مجلس را بد کرده است طرح دو فوریتی بیاورید و آن را تغییر دهید. این 400 تذکری که انباشته شده اگر همین روش را ادامه دهید برای سه هفته دیگر 4000 تذکر می شود.

نماینده اسلام آباد غرب یادآور شد: در مجلس گذشته روزی 60 تا 70 تذکر کتبی خوانده می شد. نباید اینجا حق نماینده را پایمال کرد.

وی ادامه داد: خواهش من این است که نص ماده 192 اجرا شود.

رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: این موضوع که می فرمایید اگر مشکلی هست دو فوریتی بیاورید، دو فوریتی آوردیم ولی به آن رای ندادید. چگونه ما این را علاج کنیم.

وی افزود: الان مشکل اینگونه است که طرح دو فوریتی اصلاح آیین نامه رای نیاورده است. اگر رای بدهید و آیین نامه تغییر کند ما می توانیم این مشکل را علاج کنیم.

لاریجانی تصریح کرد: اگر همه شما رای دهید ما حرفی نداریم که تمام وقت امروز را به قرائت تذکرات اختصاص دهیم. ما این را مصلحت نمی دانیم لذا اجازه دهید آیین نامه را تغییر دهیم و این بند را اصلاح کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet