هدر موبایل
1389/08/25 11:31:00
سرویس صحن
مجلس تصویب کرد:

استفاده از فناوری های نوین الکترونیکی به منظور تسهیل دریافت اظهارنامه مالیاتی

**با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازمان امور مالیاتی مکلف شد به منظور تسهیل دریافت اظهارنامه مالیاتی از فناوری های نوین نظیر خدمات پست الکترونیکی و امضاء الکترونیکی استفاده کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس شورای اسلامی،  نمایندگان مجلس  امروز (25 آبان) در ادامه بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه ماده 113 این برنامه را با 149 رای موافق، 10 رای مخالف و 8 رای ممتنع به تصویب رساندند.

طبق این مصوبه مجلس سازمان امور مالیاتی مکلف شد پایگاه اطلاعات مؤدیان مالیاتی شامل اطلاعات درآمدی و هزینه‌ای اشخاص حقیقی را تا پایان برنامه و اشخاص حقوقی را حداکثر تا پایان سال دوم برنامه به پایان رساند. کلیه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی و ذیربط آن که اطلاعات مورد نیاز پایگاه فوق را در اختیار دارند موظفند مطابق با دستورالعمل تبادل اطلاعات با حفظ محرمانه بودن که توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی در سال اول برنامه تنظیم و به تصویب هیأت وزیران می رسد، این اطلاعات را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهند.

همچنین در تبصره 1 این ماده سازمان امور مالیاتی کشور مکلف شد از سال دوم اجرا قانون برنامه پنجم توسعه به منظور تسهیل در دریافت اظهارنامه‌های مالیاتی و سایر اوراقی که مؤدیان مالیاتی مکلف به تسلیم آن می‌باشند و نیز ابلاغ اوراق مالیاتی برای تمام یا برخی از مؤدیان مذکور از فناوری‌های نوین نظیر خدمات پست الکترونیکی، امضاء الکترونیکی یا سایر روشها استفاده کنند.

در تبصره 2 این ماده نیز سازمان امور مالیاتی موظف شد با همکاری مراکز دولتی صدور گواهی الکترونیکی ریشه و براساس ضوابط آن مرکز حداکثر تا پایان سال دوم نسبت به راه اندازی مرکز صدور گواهی الکترونیکی میانی اقدام کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet