هدر موبایل
1387/04/05 12:48:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

موسوی سرچشمه: با اتحاد مجلس و دولت، مشکل بیکاری و تورم را حل نماییم

"سیدیونس موسوی‌سرچشمه" خطاب به نمایندگان مجلس گفت: بیایید تا با اتحاد بین مجلس و دولت از راه علم و منطق و بحثهای کارشناسی، مشکل بیکاری و تورم افسارگسیخته را حل و مهار نماییم.

به گزارش خانه ملت، متن نطق نماینده مردم فیروزآباد، قیر، کارزین و فراشبند دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

السلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

بسم‌الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام و درود به ارواح شهداء و امام شهداء و آرزوی طول عمر بابرکت برای مقام معظم رهبری.

از مردم شریف حوزه انتخابیه‌ام، شهرستانهای فیروزآباد، قیر و کارزین و فراشبند و بخشهای میمند و اخزر، دهرم و عشایر دلیر و قدرتمند که در این دوره نیز به اینجانب اعتماد کردند و بعنوان خدمتگزار خویش به مجلس فرستادند، سپاسگزارم.

1 ـ ولادت با سعادت و رحمت دخت رسول اکرم‌ (صلی‌الله علیه و آله و سلم) همسر و همتای امیرالمؤمنین و ام‌الائمه (علیهم‌السلام) کوثر عالم وجود، اسوه عالم خلقت، سیده نساء‌العالمین فاطمه زهراء و همچنین ولادت بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تبریک عرض می‌نمایم.

زهرا (علیها‌السلام) آن آموزگار شهادت به ما آموخت حیات و ممات ما باید محمدی باشد. او آموخت جدایی از ولایت ذلت تا قیامت و حمایت از ولایت عزت همیشگی را در پی دارد. اگر آن روز فریاد زهرا را لبیک گفته‌ بوند، جمل، صفین، نهروان، کربلا و حره رخ نمی‌داد. چنانچه اگر امروز نیز ندای ولایت را لبیک نگوییم و کوفی‌وار علی زمان را تنها گذاریم، کربلاها و حره‌ها در پیش است.

2 ـ فرا رسیدن سالگرد شهداء مجلس و قوه قضاییه به ویژه شهادت سید مظلوم آیت‌الله بهشتی را تبریک و تسلیت عرض می‌نمایم.

3 ـ از تشریف‌فرمایی مقام معظم رهبری به استان فارس که مایه خیر و برکت، عزت و حیات دوباره برای مردم شریف و شهید‌پرور استان بود و همچنین معرفی‌کردن شهر شیراز بعنوان سومین شهر مذهبی بخاطر وجود چند نفر از فرزندان بلافصل امام موسی‌بن‌جعفر (علیهم السلام) که در این شهر مدفونند و مزارشان ملجأ محبین و شیعیانش می‌باشد، سپاسگزارم و از مردم شریف استان فارس نیز که رهبرشان را چون نگینی در آغوش گرفتند و آن استقبال باشکوه و بی‌نظیر را در تاریخ به نام خود ثبت کردند، تقدیر و تشکر می‌نمایم.

4 ـ همکاران گرامی و ای دولتمردان و ملت قهرمان ایران در رابطه با انرژی هسته‌ای و احقاق حقتان کوتاه نیایید و سست نشوید زیرا قرآن کریم به همه ما خطاب می‌فرماید:

«و لا تهنوا و لاتحزنوا و انتم الأعلون ان کنتم مؤمنین».

آمریکا و همه جنایتکاران باید بدانند که با تهدید و ارعاب و تحریم نمی‌توانند ملت ایران را از حق مسلم‌‌شان محروم و از نظامشان جدا سازند. زیرا ملت ایران را از زمان مشروطیت با اعدام شیخ فضل‌الله نوری و کشتن مدرسها و بخارائیها و امانیها گرفته تا دوران انقلاب و جنگ تحمیلی و ترورها و صدها فتنه دیگر آزموده‌اید و هنوز نفهمیده‌اید که مقابله با این ملت مشت به سندان کوبیدن است؟

آیا وقت آن نشده است که استکبار جهانی از گذشته سیاه خود درس عبرت بگیرد و از این همه جنایت و کشت و کشتار در اقصی نقاط جهان بویژه در عراق و افغانستان و فلسطین دست بردارند.

5 ـ برادران و خواهران گرامی، حالا که مردم به ما اعتماد کردند و به خانه خویش راه داده‌اند، بیاییم وحدت را حفظ کنیم و بعنوان اکثریت و اقلیت به دیده دشمنی به یکدیگر ننگریم بلکه به دیده برادری و دوستی به یکدیگر بنگریم و با کوشش و همدلی به این ملت شریف که برای اسلام و حفظ این نظام مقدس از همه چیز خود گذشته است، خدمت کنیم. بیایید تا با اتحاد بین مجلس و دولت از راه علم و منطق و بحثهای کارشناسی، مشکل بیکاری و تورم افسارگسیخته را حل و مهار نماییم. همکاران گرامی، احساس وظیفه بیشتری نماییم که بار مسؤولیت بس سنگین و راه بسی طولانی است.

6 ـ خشکسالی زندگی روستاییان، عشایر، کشاورزان، باغداران ودامداران را فلج نموده است. بخدا قسم در بعضی از روستاهای حوزه انتخابیه‌ام آب خوردن یافت نمی‌شود و از نظر کار و درآمد جهت امرار معاش بسیار در مضیقه هستند. عشایر، بویژه عشایر استان فارس را دریابید که بواسطه خشکسالی‌های پیاپی نابود شده‌اند، نه آب شرب برای خودش، نه آب و علوفه برای دامش و نه بانکها به آنها وام می‌دهند. گرچه تابحال در این زمینه مجلس و دولت برای آنها قدمهایی برداشته‌اند ولی کافی نیست.

7 ـ از همکاران گرامی مِی‌خواهم با یک اقدام جدی مشکل بیمه روستاییان و عشایر را حل نمایند و بیمه را در کشور یکسان‌سازی کنند تا اینکه این عزیزان برای هر نیاز بزرگ و کوچک پزشکی به دنبال تأییدیه پزشک خانواده نباشند.

8 ـ از رئیس‌جمهور محترم می‌خواهم توجه بیشتری به قشر فقیر و مستضعف جامعه بویژه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی نمایند؛ زیرا تأمین مایحتاج زندگی برای آنها بسی مشکل بلکه در بعضی موارد ناممکن است.

9 ـ از رئیس‌جمهور محترم ضمن تشکر از سفرشان به فارس می‌‌خواهم جهت اجرایی‌شدن مصوبات سفر هیأت دولت به استان فارس بویژه احداث پتروشیمی، بالاخص در فیروزآباد و فراشبند جدیت بیشتری بفرمایند و سفر دوم هیأت دولت به استان فارس را جلوتر بیندازند زیرا در سفر اول، فارس آخر بود و خیلی ضرر کرد.

10 ـ از دولت و مجلس می‌خواهم که یک ردیف بودجه جهت ساخت مسجد و مراکز فرهنگی و مذهبی و ساخت خانه عالم در روستاها در نظر بگیرند.

11 ـ‌ از وزیر محترم آموزش و پرورش می‌خواهم از تصمیم خود در ادغام نمودن ادارات آموزش و پرورش مناطق صرف نظر کنند، زیرا تنش اجتماعی و درگیریهای قومی در پی خواهد داشت. همچنین از ایشان می‌خواهم در پرداخت مطالبات معوقه فرهنگیان بویژه حق سنوات بازنشستگان فرهنگی تسریع و اقدام عاجل و جدی فرمایند و در استخدام حق‌التدریسها و نهضتی ها که مصوبه مجلس است، تسریع نمایند.

12 ـ از وزارت محترم کشاورزی می‌‌خواهم در تعیین قیمت تضمینی خرما در سال جاری دقت بیشتری نمایند زیرا باتوجه به مخارج و هزینه‌ باغات خرما، قیمت در سال 86 بسیار پایین بود. همچنین از ایشان می‌خواهم تا به یاری کشاورزان بشتابند زیرا قیمت بالای ماشین‌آلات و نهاده‌های کشاورزی و وامهای معوقه با سود و دیرکرد سرسام‌آور و خکشسالی بی‌سابقه و پایین‌ بودن قیمت محصولات کشاورزی کمر کشاورزان را شکسته و زندگی را بر آنها تلخ و تاریک نموده است.

13 ـ از وزیر محترم بهداشت و درمان می‌خواهم تا نسبت به تأسیس و راه‌اندازی آموزشکده گیاهان دارویی میمند و شبانه‌روزی شدن درمانگاه شهر کارزین و تکمیل بیمارستان فراشبند تسریع نمایند.

14 ـ از وزیر محترم نفت می‌خواهم در گازرسانی به مجموعه پرزیتون در بخش میمند و روستاهای آتشکده در بخش مرکزی فیروزآباد و همچنین روستاهای فراشبند که در سالهای 85 ـ 84 مصوب شده اقدام نمایند.

15 ـ از وزیر محترم راه و ترابری می‌خواهم در شروع بکار چهاربانده‌‌کردن محور کوار ـ فیروزآباد، فراشبند به عسلویه و همچنین در پیشرفت کار در محور فیروزآباد ـ فراشبند و محور فیروزآباد ـ قیر ـ خنج تسریع نمایند.

از وزارت محترم نیرو می‌خواهم در برق‌رسانی به روستاهای خِنگ‌سوار، چاه‌شیرین، لای‌پیر، مدخون، شاهزاده عبدالله که در سال 85 مصوب شده تسریع و اقدام جدی بفرمایند. همچنین در انتقال سد آب تنگاب به میمند که از مصوبات سفر هیأت دولت است و در تکمیل سد سلمان فارسی و شبکه زیر سد و آب‌بند افزر و شبکه آن و سد تنگاب و شبکه زیر سد و تأمین آب شرب فیروزآباد، جایدشت و شهر قیر و مبارک آباد و دهستان هنگام و بخش دهرم بویژه مرکز بخش و مجموعه قنات باغ و پهناپهن و ملافهله تسریع و جدیت نمایند.

از وزارت محترم کشور می‌خواهم نسبت به ارتقاء روستای نوجین به شهر و ارتقاء دهرم مرکز بخش به شهر تسریع و هر چه زودتر ابلاغ نمایند. توفیق همگان را برای خدمت به مردم شریف ایران از خداوند خواستارم.

والسلام‌علیکم و رحمه‌الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet