هدر موبایل
1387/04/05 10:41:00
سرویس سیاسی
رییس مجلس:

امروز حقوق بشر و بحث اتمی ایران دستاویز فریبکاری دیپلماتیک و رسانه ای غرب شده است

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز مساله حقوق بشر و بحث اتمی ایران دستاویزی برای فریبکاری دیپلماتیک و رسانه ای توسط برخی کشورهای غربی شده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در نطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه با گرامیداشت سالروز فاجعه هفتم تیر و با درود به روح بلند شهید دکتر بهشتی و 72 تن از یارانش گفت: شهید بهشتی از جمله رهبران صدر انقلاب اسلامی بود که در سازمان یافتگی نظام جمهوری اسلامی ایران چه در تدوین قانون اساسی و چه در ایجاد تشکیلات سیاسی حزب جمهوری اسلامی ایران نقش موثری داشت.

وی افزود: نگاه نافذ ایشان در آینده نگری و پایداری نظام جمهوری اسلامی ایران از او شخصیتی ممتاز ساخت.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هر چند امروز دکتر بهشتی در میان ما نیست، اما جوهره فکری او در بین دوستداران انقلاب اسلامی منتشر شده است. بسیاری از ایده های آن مرد بزرگ امروز محقق شده و یا در تکاپوی تحقق است.

وی گفت: نمی توان از این پدیده سیاه درگذشت که گمراهان منافقی که در ظلمت کده کور دست به ترور در ایران اسلامی می زدند و در سال 1360 همین گروه دست به ترور رهبر معظم انقلاب زدند، امروز میهمان برخی کشورهای غربی هستند.

وی افزود: آنان در همان حال که از حقوق بشر در ایران ابراز نگرانی می کنند دست در دست منافقین تروریست دارند. همین رفتار مزورانه و دوگانه آمریکا بود که سیاست های منطقه سال های اخیر آنان را به بن بست کشاند. تعجب آور است که اتحادیه اروپا با آهستگی اما همان راه ارتجاعی را طی می کند.

رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به کشورهای غربی تصریح کرد: مگر نه این است که شما آقای سولانا را به ایران فرستادید تا در مورد بسته پیشنهادی مذاکره نماید. همان روز آقای بوش قبل از اینکه اسناد به ایران برسد از رد بسته پیشنهادی توسط ایران ابراز نگرانی نمود و در روزهای اخیر اروپا نسبت به بانک ملی ایران محدودیت ایجاد نمود.

وی افزود: اگر بناست با ایران در مورد بسته پیشنهادی مذاکره کنید چرا قبل از بررسی راه تقابل را پیش گرفتید با این حال دم از اعتمادسازی می زنید. به شما توصیه می کنیم هشدارهای آقای البرادعی را جدی بگیرید و دنبال تحریک ایران نباشید که در آن صورت در مقابل عمل انجام شده ای قرار می گیرید که راه بازگشت به تعامل برایتان سخت خواهد شد.

لاریجانی ادامه داد: با محاسبه غلط هزینه خود را زیاد نکنید؛ ملت ایران و منطقه تحرکات شما را با دقت رصد می کنند و خود می دانیم استراتژی های غلط شما در عراق، لبنان و افغانستان جز نفرت دستاوردی نداشته است.

وی گفت: شما با این رفتار دوگانه و مزورانه در آستانه یک بن بست استراتژیک در منطقه هستید و به دقایق سوت پایان بازی شکست خورده نزدیک می شوید. ارزیابی من با توجه به تجربیات گذشته این است که فرصت کوتاهی برای تعامل باقی مانده است اما با توجه به فضای بی اعتمادی حاصل از رفتارهای اخیر احتیاج به علامت های منطقی و سازنده دارد.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: دبیر شورای امنیت ملی آمادگی برای مذاکرات را اعلام نمود. مجلس شورای اسلامی این مسیر را مفید می داند و با دقت رفتار شما را زیر ذره بین خود قرار داده است. چنانچه احساس شود یک جانبه تصمیم می گیرید و مذاکره را وسیله توجیه اقدامات غیرقانونی خود قرار داده اید مطمئن باشید مسیر عوض خواهد شد. این راهی است که شما در آن گام نهاده اید و لذا مسئولیت آن بر دوش شما خواهد بود.

گفتنی است نمایندگان نیز پس از استماع سخنان رئیس مجلس با سردادن شعار وی را همراهی کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet