هدر موبایل
1389/08/28 09:30:00
سرویس اقتصادی
ملکشاهی‌راد:

مردم از قانون هدفمندی یارانه‌ها حمایت کنند

**محمدرضا ملکشاهی‌راد نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی از مردم خواست از قانون هدفمندکردن یارانه‌ها حمایت کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"محمدرضا ملکشاهی‌راد" در گفتگو با نشریه بامداد در این‌خصوص گفت:‌ قانون همه مواردی که دولت باید انجام دهد را پیش‌بینی کرده و بحث‌های حمایتی را در نظر گرفته است که در آن 50درصد به صورت نقدی پرداخت می‌شود که فعلاً بحث نقدی را واریز کرده و بحث‌های غیرنقدی را هنوز از دولت نشنیده‌ایم که چه اقداماتی می‌خواهد انجام دهد ولی آنچه مشخص است اینکه مردم مقداری نگرانی دارند، به دلیل اینکه بعضی‌ها به عنوان مخالفت عواقبی را برای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها برای مردم بیان کرده‌اند که موجب نگرانی مردم شده است.

وی افزود:حالا ممکن است بخشی از این بحث روانی که در جامعه ایجاد شده به قول رئیس‌جمهور حاصل شیطنت تعدادی است که می‌خواهند از این موقعیت سوء‌استفاده کنند ولی مردم وظیفه دارند و دولت هم وظیفه دارد.

ملکشاهی‌راد ادامه داد: وظیفه دولت آن است که بر قیمت‌ها نظارت کند و کنترل و سازماندهی بهتری نسبت به گذشته داشته باشد تا کسی از این وضعیت سوء‌استفاده نکند، هرچند اجتناب‌ناپذیر هم هست و ممکن است همان اول تورم انتظاری ایجاد شود و عده‌ای هم از آن سوء‌استفاده کنند.

نماینده خرم آباد گفت: این یک امر طبیعی است ولی پیش‌بینی بنده این است که بعد از مدت کوتاهی قطعاً این مشکل برطرف خواهد شد اما مردم هم باید این آمادگی را داشته باشند که ممکن است  با اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها مقداری اجناس گران شود و تورم ایجاد و این یک چیز طبیعی است ولی باید مردم آماده باشند تا اسراف نکنند و با برنامه‌ریزی زندگی را بگذرانند.

وی یادآور شد:در هر حال اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها در جهت تحول اقتصادی قطعاً نتایج بسیار خوبی برای مردم خواهد داشت.

نماینده مردم خرم‌آباد در ادامه گفت: مردم در حوزه انتخابیه منتظر سفر سوم آقای رئیس‌جمهور هستند و ان‌شاءالله این سفر هرچه زودتر انجام شود و مسائلی که در سفر اول و دوم بود، ان‌شاء‌الله آقای رئیس‌جمهور و وزرا عنایت داشته باشند تا سریعتر اجرا شوند.

ملکشاهی راد اظهار داشت:دولت نهم و دهم عنایات خوبی نسبت به استان لرستان داشتند ولی اقداماتی را هم می‌توانستند بهتر و زودتر انجام دهند که امروز لرستان از نعمات خوبی برخوردار باشد.

وی افزود: ما توجه دولتمردان را قبل از سفر به حوزه آب لرستان و در بحث احداث سد و در بحث احیای صنایع ورشکسته و همچنین استقرار صنایع بزرگ توصیه می‌کنیم. همین‌طور در مورد راهسازی اقداماتی شده، ولی تأمین اعتبار راهسازی باید بیشتر شود و توجه به زیرساخت‌هایی مثل راه‌های روستایی و راه‌آهن جدی گرفته شود. اینها از مسائلی است که ان‌شاء‌الله قبل از سفر دولت باید مورد عنایت باشد و تکلیف این مصوبات را به جایی برساند که نگرانی مردم هرچه سریعتر رفع شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet