خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/04/05 13:15:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

اکبرنژاد: جانبازان منتظر تصمیم‌های شایسته قوای سه‌گانه می‌باشند

"شکور اکبرنژاد" با اشاره به اینکه نگرش ناصحیح و عدم اجراء قوانین حمایتی، تلاش و خلاقیت را در جانبازان قطع نخاعی به یک زندگی در خانه و آسایشگاه محدود می‌کند، تصریح کرد: ایثارگران و جانبازان منتظر تصمیم‌های شایسته و خداپسندانه و بسیجی‌وار قوای سه‌گانه می‌باشند.

به گزارش خانه ملت، متن نطق نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌ الله الرحمن الرحیم

«اللهم اغننی بتدبیرک لی ان تدبیری بک انتصر فنصرنی و علیک اتوکل فلاتکلنی».

میلاد زهرای اطهر بر مسلمانان جهان و موحدان عالم مبارک باد. سلام بر روح خدا آن فرزانه دوران که در عصر غیبت و حیرت با انفاس قدسیه خویش فضیلتها را پرورش داد و با انوار الهی خویش کرامت،‌ آزادگی، خدمت به خلق‌الله و دوست داشتن انسانها را عینیت بخشید. امامی که با رهبری الهی هوشمندانه‌اش مشترکات فکری و فرهنگی را برجسته کرد و دوران پرتلاطم انقلاب و حوادث پس از آن را به سرانجام نیک رهنمون فرمود و باهم‌نیروزایی و سینرژی (Synergy)، توانمندیهای ملت و کشور، وحدت اعتماد به نفس، خودباوری، خلاقیت، شکوه و عظمت با نام ایران اسلامی دوباره جان گرفت و میراث گرانبها بر جای ماند که اراده خونبار هزاران شهید عاشق، عادل و دانشمند پشتوانه تداوم آن بود. شهیدانی چون مطهری، بهشتی، مفتح، باهنر، رجایی، قاضی طباطبایی، مدنی، چمران، مهدی باکری و هزاران شهید گمنام و جاویدالاثر که عزت و اقتدار ایران وامدار ایمان، اخلاص و مجاهدت آنان است. سلام و رحمت خداوند بر آنان باد.

سلام و احترام به رهبر آزاده و دانشمندمان سید جلیل‌القدر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای آبروی ایران اسلامی و محور وحدت و انسجام در جهان اسلام.

درود و سپاس بیکران به پیشگاه ملت بزرگ و هوشمند ایران بخصوص خانواده معظم شهداء، ایثارگران و جانبازانی که جنگ و دفاع مقدس هنوز بر ایشان تمام نگشته و صبوری و پایداری این عزیزان و خانواده‌های بزرگوارشان برگ زرینی از افتخارات ایران اسلامی است.

عزیزان و سروران گرامی! اینجانب ایرانی مسلمان و عضو کوچکی از خانواده جانبازان و ایثارگران هستم که از سرزمین آذربایجان سرافراز آمده‌ام؛ سرزمینی که به فرمایش حکیمانه رهبر انقلاب، سر ایران است. آذربایجان اگر چه از نظر جغرافیایی در غرب ایران قرار گرفته اما مشرق فکر و خاستگاه فرهنگ و اندیشه‌هاست. شمس تبریزی، علامه امینی، طباطبایی، علامه جعفری، رشدیه، باغچه بان، شهریار و صدها مبارز و فرهیخته و اندیشمند ادیب دیگر شاهد این مدعاست.

سرزمین سربلند آذربایجان بویژه تبریز سرافراز در دفاع از وحدت ملی یکپارچگی ایران عزیز، سرمایه‌های مادی و معنوی بسیاری تقدیم نموده و زخمهای عمیق بر تن دارد.

این همان تبریز دریا دل که چندین روزگار            سد سیل دشمنان بوده است چون کوهی گران

این همان تبریز کز خون جوانانش هنوز               لاله‌گون بینی همی رود ارس دشت مغان

به پشتوانه این تاریخ گوهربار و به پیروی از امیر جانهای بیدار، حیدرکرار علی (علیه السلام) که فرمود: «مالک تو را به حکومت مردمانی می‌فرستم که آنها دو دسته‌اند یا برادران دینی تو هستند یا در خلقت و آفرینش نظیر و مثل تو، «فانهم صنفان اما اخلک فی الدین و اما نظیر لک فی الخلق» ، ما به همه قومیتها و همه مردم ایران عشق می‌ورزیم و در همین راستا مواردی را بعرض نمایندگان این ملت بزرگ می‌رسانم:

1 ـ بعنوان اولین نماینده قطع نخاع که توفیق خدمت در عرصه قانونگذاری را یافته‌ام، توجه عزیزان را به مسائل مبتلا به خیل عظیم معلولان و جانبازان جلب می‌کنم.

قابلیتهای فکری این عزیزان اغلب در مواجهه با شهرسازی غیرفنی و بیمارگونه و مشکلات ساختاری و نگرش ناصحیح و عدم اجراء قوانین حمایتی، عقیم و ناشکوفا می‌ماند و تلاش، اثربخشی، پشتکار و خلاقیت را در این گروه از افراد جامعه به یک زندگی محدود در چهار دیواری خانه و آسایشگاه محدود می‌کند. در حالیکه وظیفه انسانی و الهی همه ما بسترسازی مناسب برای همه آحاد جامعه از جمله این قشر بزرگوار است که بهر دلیلی از نعمت بزرگ سلامتی محروم گشته و زندگی متفاوت و سختی را تجربه می‌نمایند تا فردای قیامت در موقف «وقفوا هم انهم مسؤولون» بتوانیم پاسخگوی محضر الهی باشیم. زیرا ایثارگران و جانبازانی که سلامت خویش را به پای استقلال و شرف این کشور فدا کرده‌اند منتظر تصمیم‌های شایسته و خداپسندانه و بسیجی‌وار قوای سه‌گانه می‌باشند.

2 ـ بخشی‌نگری و حجیم کردن سازمانها و شرکتهای دولتی و عمومی بدون توجه به اهداف شکل‌گیری آنها موجب خنثی‌سازی انرژیهاست. لذا همه قوای سه‌گانه و آحاد مردم باید با هدف توسعه و تعالی کشور از بخشی‌نگری اجتناب نموده و تمامی تلاشهای فکری و فردی و گروهی را در راستای اهداف ملی سوق دهند، زیرا انرژی زمانی اثربخش خواهد بود که نقطه کانونی معین داشته باشد.

والسلام‌علیکم و رحمه‌الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet