هدر موبایل
1389/08/29 10:14:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
اعضای کمیسیون کشاورزی مطرح کردند:

ایران قطب کشاورزی منطقه در پایان برنامه پنجم توسعه است

**اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تمهیداتی که در برنامه پنجم توسعه در بخش کشاورزی اندیشیده شده است اظهارداشتند:ایران به قطب کشاورزی منطقه در پایان اجرای برنامه پنجم توسعه تبدیل خواهد شد.

*افزایش صادرات محصولات کشاورمان در دل برنامه پنجم توسعه

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت:یکی از مهمترین راهبردهای برنامه پنجم توسعه در بخش کشاورزی افزایش صادرات و بازرگانی محصولات کشورمان به سایر نقاط جهان است.

محمدرضا حاجی اصغری نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه بخش کشاورزی در برنامه پنجم توسعه دارای اهداف روشن و درخشانی است افزود:یکی از مهمترین راهبردهای برنامه پنجم توسعه افزایش صادرات و بازرگانی محصولات کشورمان به سایر نقاط جهان است.

وی افزود: باور استفاده از دانش فنی و نظام مهندسی در روح برنامه پنجم مشاهده و از دیگر نکات مثبت این برنامه ارتقا بهره وری در قسمت آب کشاورزی است.

عضو کمیسیون کشاورزی در ادامه اظهارداشت:ارتقای سطح کلی حمایت از بخش کشاورزی به حداقل 35 درصد ارزش تولید این بخش از دیگر اهداف برنامه پنجم توسعه می باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد:جلوگیری از واردات بی رویه در متن برنامه پنجم توسعه و حمایت های وزارت جهاد کشاورزی این نوید را می دهد که در پایان برنامه پنجم توسعه شاهد تبدیل شدن ایران به قطب کشاورزی منطقه باشیم.

 

*افزایش تولید و بالا بردن میزان آب بخش کشاورزی در برنامه پنجم توسعه

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت:افزایش تولید و بالا بردن میزان آب موجود در بخش کشاورزی در برنامه پنجم توسعه لحاظ شده است که با اجرای کامل آن بخش کشاورزی جهش زیادی پیدا می کند.

بهمن محمدی نماینده مردم فریدون شهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اهداف بخش کشاورزی در برنامه پنجم توسعه کشور گفت:بخش کشاورزی در برنامه پنجم توسعه دارای نکات خوب و امیدوا کننده ای است و در صورت تحقق این اهداف ایران به رتبه اول منطقه در بخش صادرات محصولات کشاورزی تبدیل خواهد شد.

وی افزود:حمایت هدفمند از بخش غیر دولتی برای استقرار و گسترش صنایع تبدیلی، تنوع بخشیدن به ابزارهای حمایتی، اصلاح نظام قیمت گذاری محصولات کشاورزی و تهیه و تدوین ساز و کارهایی برای تعیین قیمت تضمینی محصولات کشاورزی از جمله اهداف برنامه پنجم توسعه است.

وی خاطرنشان کرد:توسعه سردخانه ها، انبارها و ظرفیت ذخیره سازی محصولات کشاورزی تا حدود 20 میلیون تن در پایان برنامه پنجم توسعه برآورد می شود که در حال حاضر ظرفیت فعلی آن حدود 7 میلیون تن است.

وی در پایان خاطرنشان کرد:برافزایش تولید و بالا رفتن آب موجود در بخش کشاورزی در برنامه پنجم توسعه تأکید شده است که امیدواریم با تصویب کامل آن شاهد تبدیل ایران به قدرت اول صادرات محصولات کشاورزی در منطقه باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet