هدر موبایل
1389/08/29 13:53:00
سرویس اقتصادی
قادری:

زمان ارائه لایحه بودجه سال 90 باید طبق آیین‌نامه مجلس باشد

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی، تاخیر دولت در ارائه لایحه بودجه سال ۹۰ را بدون توجیه دانست و گفت: دولت باید طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، در زمان مقرر این لایحه را ارائه کند.

"جعفر قادری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به اینکه معاون پارلمانی رئیس جمهوری اعلام کرده است دولت لایحه بودجه سال 90 را بهمن یا اسفند ماه سال جاری به مجلس ارائه می‌کند، اظهار کرد: آیین‌نامه داخلی مجلس مشخص کرده است که در چه زمانی لایحه بودجه سال 90 باید به مجلس ارائه شود و من نمی‌دانم که توجیه دولت برای این تاخیر به چه دلیل است.

نماینده مردم شیراز در مجلس، با تاکید براینکه تمام چارچوب‌های قانونی مشخص هستند، گفت: اگر بهانه دولت برای تاخیر در ارائه لایحه بودجه تصویب برنامه پنجم است؛ بازهم دولت نباید تاخیری در ارائه لایحه بودجه داشته باشد.

وی افزود: دولت می‌تواند در موعد مقرر لایحه بودجه را به مجلس تقدیم کند و دراین فاصله تغییراتی که در برنامه پنجم توسعه به وجود آمد، با توافق‌هایی که میان دولت و مجلس صورت مانند سال گذشته صورت می‌گیرد، تغییرات را می‌توانیم در لایحه بودجه اعمال کنیم.

قادری همچنین تصریح کرد: اگر دولت به تعهد و وظیفه قانونی خود عمل کند، آخرین مصوبات برنامه پنجم توسعه را در لایحه بودجه سال 90 لحاظ می‌کنیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس، با بیان اینکه اگر دولت در آذرماه این لایحه را به مجلس ارائه نکند بر خلاف مقررات عمل کرده است، افزود: مجلس در حال حاضر تمام وقت خود را بدون وقفه و طبق برنامه، بررسی برنامه پنجم را پیش برده است و به همین دلیل تاخیری از این ناحیه متوجه مجلس نیست.

قادری تاکید کرد: این صحبت قابل قبول نیست که برخی این تاخیرها را از ناحیه مجلس می‌دانند، در صورتی که نمایندگان مجلس بدون تعطیلی و با کمال دقت در حال بررسی برنامه پنجم توسعه هستند.

 نماینده مردم شیراز در مجلس، ادامه داد: تاخیر در تصویب برنامه پنجم توسعه چه از ناحیه دولت باشد و چه از ناحیه مجلس، دلیلی بر تاخیر در ارائه لایحه بودجه سال 90 از سوی دولت نیست و قرار نیست که با اشکال در یک کار، کارهای دیگر را با مشکل مواجه کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet